نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی:ظرفیت نیروی انسانی غنی و هنرمند داریم اما زیرساخت آن را نداریم و اعتبارات حوزه فرهنگ در کشور ضعیف است.
کد خبر: ۶۲۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶ 11 July 2018

تابناک فارس به نقل از فارس:محمدرضا رضایی در نشست اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان جهرم با بیان اینکه هنر نقطه محرک، نشاط و امید در جامعه است، اظهار داشت: جامعه‌ای که به مسائل فرهنگی و هنری توجه داشته باشد امید در آن زنده است.

وی با بیان اینکه متولی واحد در حوزه فرهنگ کشور وجود ندارد، گفت: بعضی از دستگاه‌های اجرایی نه تنها هم‌افزایی ندارند بلکه یکدیگر را تخریب می‌کنند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تخصیص اعتبارات در حوزه فرهنگ هدف‌گذاری درستی صورت نگرفته است بیان کرد: اعتبارات در ابتدا اغلب به دیگر حوزه‌ها تخصیص داده می‌شود و در آخر به هنر و فرهنگ می‌رسد که این نشان از ایراد در نظام برنامه‌ریزی است.

وی با اشاره به اینکه به مسائل فرهنگی کمتر توجه‌ می‌شود گفت: در مجلس شورای اسلامی نیز کمیسیون فرهنگی کمترین داوطلب جهت عضویت را داشته و اگر افراد به کمیسیون‌های دیگر راه نیابند در این کمیسیون عضو می‌شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس هنر را نیاز فطری بشر دانست و افزود: ظرفیت نیروی انسانی غنی و هنرمند داریم اما زیرساخت آن را نداریم و اعتبارات حوزه فرهنگ در کشور ضعیف است.

این نماینده خانه ملت با ارائه ۲ راهکار در خصوص برون رفت مشکلات فرهنگی گفت: رویکرد نظام برنامه‌ریزی کشور باید به سمت مسائل فرهنگی تغییر کرده و از ظرفیت خیران و مردم در حوزه فرهنگ نیز استفاده شود.

رضایی خواستار تشکیل انجمن خیرین در حوزه فرهنگ شد و بیان کرد: در کشور بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی در اختیار مردم است که نظام معیوب برنامه‌ریزی نتوانسته آن‌را به سمت زیرساخت‌ها سوق دهد.

وی ادامه داد: اگر اقتصاد کشور درست شود در کنار آن مسائل فرهنگی نیز شکل می‌گیرد، مدیران مجرب و توانمند و با قدرت ریسک بالا در شرایط بحرانی خود را نشان می‌دهند‌.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی خواستار مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگ شد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی امر فرهنگ است اما در مسائل فرهنگی همه نهاد‌ها باید با متولی همکاری کنند چرا که وزارت‌خانه با اعتبارات محدود نمی‌تواند موفق شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار