استاندار فارس گفت: انتظار است دانشگاه ها، مراکز علمی و دستگاه های اجرایی در موضوع هایی مانند آمایش سرزمین، کم آبی و خشکسالی، کشاورزی و آسیب های اجتماعی، راهکارهای مفید و علمی برای خروج از مشکلات ارایه کنند.
کد خبر: ۶۴۰۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۸ 06 August 2018

اسماعیل تبادار در جلسه شورای دانشگاه های استان با بیان اینکه آسیب شناسی درون دانشگاه ها ضرورتی انکار ناپذیر است، گفت: انتظار داریم پایان نامه های دانشجویان با مسایل اساسی و مشکلات استان مرتبط باشد و با وارد شدن به ضرورت ها و نیازهای جامعه، علم به ثروت تبدیل و اثربخشی قابل توجهی در جامعه ایجاد شود.
وی اظهار داشت: باید با تلاش مدیران حلقه های تولید ثروت و سرمایه از علم و دانش شکل بگیرد و کمبودهای استان با تکیه بر توانمندی های علمی نخبگان دانشگاهی رفع شود.
استاندار فارس گفت: باید تلاش کنیم از ظرفیت های علمی دانشگاه های استان فارس برای رفع موانع این استان در حوزه های مختلف استفاده کنیم.
تبادار با بیان اینکه دانشگاه ها نباید وابسته به بودجه دولت باشند، گفت: دانشگاه می تواند با کارآفرینی و بکارگیری نخبگان تولید ثروت کند و علم را به سرمایه مضاعف تبدیل کند.
وی با بیان اینکه مراکز علمی و دانشگاهی استان فارس دارای برجستگی و ظرفیت های بالایی هستند، گفت: توسعه این استان از مسیر مراکز علمی و دانشگاهی می گذرد.
وی با تاکید بر لزوم ارتباط بین دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها افزود: اگر ظرفیت ها، امکانات و نیازهای دستگاه های اجرایی با توانمندی ها و سرمایه های انسانی مراکز علمی و دانشگاهی به اشتراک گذاشته شود تحول در استان رخ خواهد داد.
روسای دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز، رئیس پارک علم و فناوری استان و رئیس بنیاد نخبگان استان در این جلسه به بیان دیدگاه های خود در خصوص مشکلات آموزش عالی در استان فارس و راه های تقویت حضور دانشگاه ها در زمینه رفع مشکلات استان پرداختند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار