معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: سهم قابل توجهی از اعتبار 10 تریلیون و 200 میلیارد ریالی که برای رفع تنش آب آشامیدنی در مناطق مختلف کشور مصوب شده به این استان اختصاص یافت.
کد خبر: ۶۴۱۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳ 08 August 2018


تابناک فارس به نقل از ایرنا:عنایت الله رحیمی، افزود: این رقم از محل اعتبارات ماده 10 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده 12 قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و برای رفع تنش آب آشامیدنی در مناطق کشور مصوب شده که با پیگیری های مدیریت ارشد فارس، بیشترین سهم به این استان تعلق گرفت.
وی ادامه داد: مجموع پیگیری های فراوان استاندار فارس در جلسات متعدد ملی و استانی و بیان علمی و فنی مشکلات و همچنین مکاتبه های بسیار منجر به افزایش سهم استان فارس نسبت به دیگر استان های کشور شد.
رحیمی مبلغ را ذکر نکرد و گفت: بنا به برخی ملاحظات از ذکر آن پرهیز می شود.
وی اظهار داشت: از آنجا که استان فارس نیز همانند برخی دیگر استان ها از یک دهه خشکسالی رنج می برد و این پدیده بر معیشت مردم اثر منفی گذاشته، هم اینک آب آشامیدنی مورد نیاز بیش از 750 روستای این استان به شکل سیار تامین می شود.
او ادامه داد: همچنین برای حل مشکل کم آبی 17 شهر استان که در وضعیت بدی قرار دارند نیز اقدامات زیادی از جمله حمل آب با تانکر، حفر چاه های جدید، تجهیز و اجرای خط انتقال، اجرای پروژه های آبرسانی و استحصال آب در دستور کار است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: به منظور تامین اعتبار لازم برای تکمیل بخشی از طرح های آبرسانی روستایی و سیار روستایی، مبلغ 145 میلیارد و 469 میلیون ریال در اختیار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قرار خواهد گرفت.
رحیمی اضافه کرد: علاوه بر این، مبلغ 504 میلیارد ریال نیز برای مقابله با خشکسالی در سال جاری، به شرکت های آب و فاضلاب فارس، آب منطقه ای فارس و آب و فاضلاب شیراز تعلق خواهد گرفت تا در زمینه تکمیل طرح های آبرسانی هزینه شود.
او گفت: همچنین بخشی از رقم 400 میلیارد ریالی در نظر گرفته شده برای آبرسانی سیار به مناطق عشایری استان های کشور به اداره کل امور عشایر استان فارس پرداخت خواهد شد.
وی افزود: امیدواریم با تخصیص این اعتبار و تجمیع آن با دیگر اعتبارات ملی و استانی بتوان از کمبود آب آشامیدنی استان کاست و مشکلات مردم را حل کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار