رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ریزش کوه در بلوار جمهوری این شهر گفت: برای پیشگیری از بروز بحران تا زمان ارایه طرح تفصیلی موضعی، شهرداری باید از صدور پروانه ساخت در ارتفاعات و مناطق پُر خطر شیراز خودداری کند.
کد خبر: ۶۴۱۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲ 09 August 2018

تابناک فارس به نقل از ایرنا: نواب قائدی، پنجشنبه در نشست‌ مشترک کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: با بروز حوادثی از قبیل زلزله بم کرمان، زمین لرزه کرمانشاه و آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران تا مدت ها موضوع به شیوه ای هیجانی پیگیری می شود اما پس از چندی برای پیشگیری و رفع بحران هیچ اقدامی صورت نمی گیرد و موضوع کاملا به فراموشی سپرده می‌شود.
زلزله شهر تاریخی بم از توابع استان کرمان در پنجم دی سال 82، زلزله هفت و سه دهم ریشتری کرمانشاه بیست و یکم آبان 96 و آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو در تهران روز سی ام دی ماه سال 95 رخ داد.
وی، بر ضرورت اطلاع رسانی مردم از خطرات احتمالی ساخت و ساز در ارتفاعات و محورهای پُرخطر تاکید کرد و اظهار داشت: عدم استقبال مردم از خرید و ساخت و ساز ساختمان در این مناطق سبب می شود سرمایه گذاری در این نقاط صورت نگیرد.
قائدی با اشاره به تشکیل مدیریت بحران در ارتباط با موضوع ریزش کوه در بلوار جمهوری شیراز که با حضور همه نهادهای ذی ربط برگزار شد، گفت: با وجود اعلام آمادگی همه نهادها برای رفع این مشکل، اما برخی از مسئولان تنها به بازدید رسمی از منطقه نامبرده اکتفا کردند.
او بیان کرد: تا کنون بار اصلی رفع این مشکل تنها بر دوش شهرداری است که در افکار عمومی این اقدام ناپسند و نشانگر ضعف مدیریت بحران در شهر شیراز است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز خواستار همکاری بیش از پیش اداره کل راه و شهر سازی استان فارس با شهرداری شد و افزود: این اداره همانند گذشته، برای جبران خسارت وارده بر مالکین زمین در این منطقه و ارایه راهکار برای تامین هزینه خرید ساختمان های در حال تخریب، می تواند شهرداری را یاری دهد.
قائدی ادامه داد: برای پیشگیری از بروز بحران، کمیته فنی ستاد بحران استانداری فارس باید ضوابط ساخت و ساز در این اینگونه مناطق و مکان های مشابه را مشخص و اعلام کند.
وی، همچنین بر لزوم شناسایی مرز کوه و پهنه شهری از سوی شهرداری شیراز و اداره کل راه و شهرسازی استان فارس نیز تاکید کرد و گفت: تا زمان ارایه طرح تفصیلی موضعی، شهرداری باید از صدور پروانه ساخت در این مناطق خودداری کند.
بخشی از دامنه کوه در بلوار جمهوری اسلامی شیراز در انتهای خیابان کوهستان که در حوزه شهرداری منطقه یک شیراز واقع شده عصر روز بیست و ششم تیرماه 97 ریزش کرد. در این حادثه به کسی آسیبی نرسید لیکن یکی از واحدهای مسکونی خسارت دید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار