در پی اعلام اسامی مفسدان اقتصادی توسط دادگستری استان فارس؛عبدالله نبی‌زاده فرد شیرازی رئیس پیشین ستاد نمازجمعه شیراز در زمان امامت جمعه آیت‌الله حائری شیرازی به اتهام کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع (تبدیل اراضی به باغ شهر و واگذاری به افراد) به حبس محکوم شده است.بیت مرحوم آیت الله حائری در خصوص این موضوع توضیحاتی داده است.
کد خبر: ۶۵۳۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲ 11 September 2018

در این اطلاعیه آمده است:موسسه فلاحت در فراغت، با ابتکار آیت الله حائری شیرازی و با توجه به دغدغه های این عالم دینی، برای ایجاد تفریح سالم برای قشر کم توان و کارمند جامعه ایجاد شد و این موسسه از زمان تشکیل نسبت به احیای زمینهای بایر با مجوز های حقوقی و قانونی در اطراف شهر شیراز اقدام کرد.

نتیجه تلاش های این موسسه و بذری که آیت الله حائری شیرازی کاشت، هم اینک به بار نشسته و بذرها، ثمر داده، نهال ها ، درخت شده ، درخت ها به باغ هایی سرسبز بدل شده تا زمینی بایر به تفرجگاهی سرسبز و عام المنفعه بدل شود.

لازم به ذکر است و با تاکید بیان میشود که آیت الله حائری شیرازی هیچگونه منفعت مادی برای خود و خانواده اش در هیچ دوره ای چه در زمان حیات و چه در ممات از این موسسه در بر نداشته است.

 'در دوره فعالیت، این موسسه، مسئولانی داشته که از آن جمله آقای عبدالله نبی زاده فرد شیرازی است. به اطلاع مردم شریف استان فارس می رساند با توجه به اینکه اتهاماتی از سوی دستگاه محترم قضایی متوجه جناب نبی زاده است، اما هیچ کدام از این اتهامات در خصوص موسسه فلاحت و دوره مسئولیت آیت الله حائری در این مجموعه نیست. موسسه فلاحت با توجه به اهمیتی که نهاد منتسب به آن داشته، همواره مورد حسابرسی های شفاف قرار گرفته و می گیرد تا این باقیات صالحات از گزند هر ناراستی مصون بماند.'

 

لازم به ذکر است مدیریت موسسه، پس از استعفای حضرت آیت الله حائری شیرازی در اختیار دفتر امام جمعه بعدی، فقیه فقید آیت الله ایمانی قرار گرفت و هم اکنون نیز موسسه فلاحت در فراغت، تحت اشراف حضرت آیت الله دژکام نماینده مقام معظم رهبری در فارس و امام جمعه شیراز قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار