امامزاده سیدمحمد(ع) کافتر اقلید به عنوان امامزاده شاخص شمال فارس، میزبان همایش شیرخوارگان حسینی در سوگواره بصیرت عاشورایی است.
کد خبر: ۶۵۴۶۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰ 12 September 2018

تابناک فارس به نقل از ایکنا: شورای فرهنگی امامزاده سیدمحمد(ع) و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اقلید خود را مهیای برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی کرده‌اند.
جمعیت هزاران نفری عزاداران حسینی این آستان در اولین جمعه ماه محرم و ساعت ۹ صبح، پیام جهانی قیام امام حسین (ع) را بار دیگر در عرصه تاریخ به یادگار می‌گذارند.
امام جمعه اقلید سخنران این همایش است که به‌صورت همزمان در ۷۵ امامزاده و بقعه متبرکه و ۵۰۰ نقطه از استان فارس نیز این همایش برگزار می‌شود.
حاج عزت‌الله مسعودی و کربلایی علی‌محمد شبانی نیز با مرثیه‌خوانی خود، دل‌های بانوان عزادار این شهرستان را به کربلا پیوند می‌زنند.
اهدا لباس رایگان،پذیرایی و مراسم قلک شکنی از دیگر برنامه‌های همایش شیرخوارگان حسینی در حرم امامزاده سیدمحمد(ع) كافتر اقلید است.
یادآور می‌شود، امامزاده سید محمد (ع) کافتر اقلید از نوادگان حضرت عباس (ع) در ۷۵ کیلومتری مرکز این شهرستان، در تمامی ایام سال و به‌ویژه در مراسم مذهبی، میزبان هزاران نفر از زائران و مسافران از سراسر کشور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار