سولماز دهقانی در چهل و نهمین جلسه کمیسیون گردشگری وزیارت شورای اسلامی شهر شیراز افزود: برای شیراز به عنوان قطب گردشگری، رفع نیاز گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار است.
کد خبر: ۶۶۰۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸ 26 September 2018

تابناک فارس به نقل از مهر: سولماز دهقانی در چهل و نهمین جلسه کمیسیون گردشگری وزیارت شورای اسلامی شهر شیراز افزود: برای شیراز به عنوان قطب گردشگری، رفع نیاز گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار است.
رییس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به وجود ۲۳۹ سرویس بهداشتی در سطح شهر گفت: سرویس بهداشتی نیاز اساسی شهر است اما با توجه به حضور بیشتر گردشگران در برخی مناطق شیراز، شاهد کمبود سرویس‌های بهداشتی در این امکان هستیم.

دهقانی گفت: به‌منظور رفاه حال مردم، باید مراکز درمانی و مطبها دارای سرویس بهداشتی مجاز باشند و ان را در اختیار مردم قرار دهند؛ همچنین مراکز تجاری باید ملزم به ساخت سرویس‌های بهداشتی به تعداد مورد نیاز شوند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به عدم کنترل و نظارت بر فضاهای بهداشتی و بروز برخی جرائم در این امکان گفت: به منظور ایمن سازی این فضاها، نورپردازی مناسب و حضور مسئول نظافت در این امکان می‌تواند نقش موثری ایفا کند.

دهقانی خواستار ایجاد نرم افزار به روز مکان‌یابی فضاهای بهداشتی و عمومی، به عنوان اقدامی برای رفاه حال گردشگران شد.

وی از شناسنامه دار شدن سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر خبرداد و گفت: پس از بررسی کارشناسی مجموعه شهرداری، مقرر شد طرح ساماندهی سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و مناسب سازی ان به منظور استفاده شهروندان و گردشگران و میزان اعتبار مورد نیاز برای رفع مشکلات سرویس‌های بهداشتی سطح شهر به شورا ارائه شود.

عضو دیگر شورای شهر شیراز نیز مساله سرویس‌های بهداشتی عمومی و تصمیم گیری در این خصوص در بسیاری از جوامع سنتی به صورت یک تابو مطرح است و شکستن این تابو ضرورت توجه به ان را مشخص می کند.
وی افزود: امروزه با توجه به تغییرات زندگی اجتماعی و تحرک انسانها به عنوان گردشگر داخلی و خارجی و همچنین توجه به انسان به عنوان یک موجود زنده، اهمیت توجه به این مساله را دوچندان می‌کند چراکه توجه به این مساله توجه به سلامت اجتماعی نیز است.

لیلا دودمان گفت: به دلیل توجه به سلامت بهداشتی اجتماعی مردم امروزه در دنیا روز جهانی توالت مطرح است.

وی افزود: اداره بهداشت، اوقاف و امورخیریه و میراث فرهنگی در کنار شهرداری باید نظرات خود را اعمال کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مانباید بدنبال سرویس بهداشتی عمومی چندان به روز و مدرن باشیم چون ما قادر به تامین هزینه های سنگین ان نیستیم.

دودمان گفت: مانیازمند داشتن سرویس های بهداشتی با استاندارد ، ساده اما تمیز ،سالم و بهداشتی هستیم که دسترسی اسانتری دارد و نیاز را برطرف می کند.

وی افزود: استفاده از امکانات مسجد، سایر ارگانها و نهادها نیز می تواند در کوتاه مدت موثر باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار