نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز در آستانه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: مبارزه با استکبار وظیفه دائمی ما است و تعطیل بردار نیست.
کد خبر: ۶۷۵۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴ 02 November 2018

تابناک فارس به نقل از ایرنا: آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: هر کس که بر خلاف فرامین الهی عمل کند مستکبر است، مانند فردی که نماز نمی خواند، حجاب را رعایت نمی کند و یا حق دیگران را پایمال می کند.
وی ادامه داد: در پاسخ به افرادی که می گویند تا چه زمانی باید با استکبار مبارزه کرد می گوییم که تا ما بندگی خدا را داریم با استکبار و کسانی که با خدا دشمنی می کند سخت مبارزه خواهیم کرد.
امام جمعه شیراز افزود: اما در مبارزه با استکبار همه مرد این میدان نیستند، چرا که کسی که می خواهد با استکبار مبارزه کند خودش نباید مستکبر باشد، کسی که خودش مستکبر و بازیچه شیطان است نمی تواند با استکبار بجنگد.
آیت الله دژکام گفت: هر زمان که خواستیم فریاد مبارزه با استکبار و در راس آن آمریکا را سر دهیم اول نگاهی به خودمان بیاندازیم، اگر حق کسی را پایمال کنیم، پول کسی را بخوریم و به دیگران تهمت بزنیم بدانیم که این شعار تو خالی خواهد بود.
وی گفت: این شعار مال کسانی است که برای خدا کار کردند و در راه خدا مبارزه، جهاد و کوشش کردند و برای خود هیچ چیز نخواستند.
نماینده ولی فقیه در فارس خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: بدان و آگاه باش که این ملت پر است از شیردلانی که جز خدا و رضای او چیز دیگری نخواسته اند و تا زمانی که استکبار را شکست ندهند، فریاد مرگ بر آمریکای آنها بلند خواهد بود.
**تحقق تقوا در جامعه به حل مشکلات جامعه کمک خواهد کرد
آیت الله دژکام، در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، ضمن تاکید بر لزوم توجه به تحقق و واقعیت یافتن تقوا در جامعه گفت: اگر این مهم در جامعه محقق شود عمده مشکلاتی که امروز با آن مواجه هستیم حل خواهد شد.
امام جمعه شیراز افزود: بنابراین باید در خصوص تقوا به جز توصیه ای که می کنیم به معرفی الگوهای تقوا و چگونگی توضیح تقوا برای جامعه بیشتر بپردازیم.
**هیات های عزاداری در روز 28 صفر تشکیل شود
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به در پیش بودن 28 صفر سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) افزود: در این روز وظیفه ویژه داریم که هیات های عزاداری و سینه زنی تشکیل شود و همانند اربعین شاهد یک عزاداری باشکوه باشیم.
آیت الله دژکام اضافه کرد: روحانیون این مساله را در مساجد اعلام کنند و تاکید کنند که هیات های عزاداری تشکیل شوند.
وی گفت: بر اساس یک سنت قدیمی عده ای از مومنان در این روز از شهر اصفهان به شیراز می آیند و به همراه یکی از هیات های قدیمی شیراز به سمت حرم مطهر شاهچراغ (ع) حرکت می کنند.
امام جمعه شیراز افزود: اگر امروز بشریت دچار عقب ماندگی شده علتش این است که به دعوت پیامبر پاسخ درست نداده و امت اسلام هم هرکجا دچار شکست شده علتش این بوده که به دعوت پیامبر به خوبی لبیک نگفته است.
وی، از تمام مسئولان و دست اندرکاران برگزاری مراسم های مذهبی و آیین های عزاداری و همچنین هیات های مذهبی خواست که برای برگزاری هرچه باشکوه تر عزاداری رحلت خاتم الانبیاء (ص) نهایت همکاری را داشته باشند.
آیت الله دژکام تصریح کرد: همچنین تلاش شود که در روز 29 صفر سالروز شهادت امام رضا (ع)، مراسم عزاداری در جوار بارگاه شاهچراغ (ع) برادر بزرگوار آن امام همام به بهترین شکل ممکن برگزار شود تا بتوانیم عرض ادب شایانی خدمت ایشان داشته باشیم.
** باید مردم را در مسائل فرهنگی مشارکت دهیم
امام جمعه شیراز، ضمن تاکید بر لزوم درگیر کردن و مشارکت دادن مردم در مسائل فرهنگی گفت: باید توجه داشت که فرهنگ با مصوب کردن و پیگیری اداری ساخته نمی شود.
آیت الله دژکام افزود: فرهنگ متعلق به مردم است و باید مردم را درگیر مسائل فرهنگی کنیم چرا که کار فرهنگی با مشارکت جدی مردم انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: در بحث فرهنگ عمومی همه مردم باید احساس مسئولیت کنند و اتفاق نظر و اتحاد با هم داشته باشند تا بشود مسائل فرهنگی کشور را سامان داد.

برچسب ها: امام جمعه ، مشارکت ، مردم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار