۷ تن بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن (گاز گرفتگی) در ۱۴ ساعت گذشته در استان فارس مسموم شدند.
کد خبر: ۶۷۷۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰ 08 November 2018

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:حسن همتی مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارسرگفت: با اعلام گزارش گازگرفتگی افراد یک خانواده بلافاصله امدادگران اورژانس به محل حادثه شهرک میانرود شیراز اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه این حادثه ۳ مصدوم برجای گذاشت، افزود: ۲ نفر از مجروحان به صورت سرپایی در محل درمان و یک نفر دیگر پس از اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان شهید بهشتی اعزام شد.

همتی ادامه داد: با اعلام گزارش حادثه دیگری در خیابان سهل آباد، سریعا اکیپ‌های فوریت های پزشکی به موقعیت اعزام و ۳ مصدوم را به بیمارستان حضرت علی اصغر منتقل کردند.

مدیر روابط عمومی اورژانس فارس تصریح کرد: همچنین در شهرستان داراب- دبیران یک نفر نیز بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن مسموم شد و امدادگران بلافاصله وی را به مراکز درمانی اعزام کردند.

وی اظهار کرد: در این حوادث به دلیل تماس به موقع و اقدامات نجات بخش فوریت‌های ۱۱۵ موردی از فوت گزارش نشد.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس اظهار داشت: برای امدادرسانی به افراد مسموم شده ۳ دستگاه آمبولانس به محل حوادث اعزام شد.

همتی بیان کرد: همزمان با سرمای شدید در این ایام رعایت نکات ایمنی در مورد استفاده درست از گاز و بخاری‌های نصب شده باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر رعایت اصول ایمنی در نصب وسایل گازسوز، یادآور شد: شهروندان ضمن استفاده مناسب از وسایل گرمازا، هشدار‌های ایمنی درباره سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایشی و مسیر خروجی گاز مونوکسید کربن از دودکش را جدی بگیرند.

طبق آمار ارائه شده اورژانس فارس سال گذشته ۶۴۷ نفر در استان بر اثر گازگرفتگی مسموم شدند که ۲۴ تن از آن‌ها جان باختند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار