فروغان گفت: گاهی تصمیم گیرندگان در دستگاه های دولتی مصوباتی صادر می‌کنند که ناکار آمد است و برخی مقابل هم است.
کد خبر: ۶۸۰۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹ 17 November 2018

تابناک فارس به نقل از شیرازه:عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: بنا به تصویب کمیسیون تجارت، حمل و نقل، ترانزیت و گمرک اتاق بازرگانی فارس، به واحدهای تولیدی صنایع غذایی استان که در نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی(I FOOD) در شیراز، شرکت کنند تخفیف 20 درصدی ارائه می شود.

 

خسرو فروغان در کمیسیون تجارت، حمل و نقل، ترانزیت و کمرگ اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: امسال بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته(I FOOD) از تاریخ 2 الی 5 بهمن ماه جاری در نمایشگاه های بین المللی استان فارس برگزار می شود که در این نمایشگاه فعالان صنایع غذایی کشورهایی از جمله عمان، قطر، روسیه، افغانستان و آذربایجان حضور خواهند داشت.

وی افزود: این نمایشگاه در سه سال گذشته به صورت وسیع و موفق در استان فارس برگزار شده که تلاش می کنیم امسال نیز مانند سالهای گذشته در حاشیه این نمایشگاه نشست های تخصصی با هدف شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های صادراتی کشورهای هدف، تسهیل صادرات غیر نفتی و بازدید هیات های تجاری تخصصی برگزار شود.

فروغان با اشاره به وضعیت بخش اقتصاد امروز کشور اظهارداشت: در 5 ماه گذشته خیلی ها منافع و سودهای زیاد برده و بسیاری نابود شدند در حالیکه اگر قرار است وضعیت خراب باشد برای همگان باشد نه اینکه برخی از این وضعیت منافع ببرند.

وی با اشاره به اینکه توسعه شایعات باعث بروز مشکلات شده است، اضافه کرد: متاسفانه امروز با جنگ شایعات خودساخته مواجه هستیم که بیشترین آسیب را به اقتصاد کشور زده است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: بزرگنمایی های خودمان باعث کاهش بخشی از فعالیت ها و تحریک اقتصادی شد و برخی نیز زیرکانه این کار را انجام دادند در زمان هایی که با حالت عادی مواجه نیستیم برخی می توانند منافعی را برای خود ایجاد کنند بنابراین زمانیکه خودمان موضوعی را بزرگ نمایی می کنیم موقعیت برای افراد زیرک ایجاد می شود.

فروغان با اشاره به اینکه امروز بازار اصلی امارات و برخی دیگر از کشورها را از دست داده ایم، عنوان داشت: سالیان سال تلاش شد بازاری در امارات ایجاد شود اما خیلی راحت این بازار گرفته شد و منافع نیز از بین رفت، سختی تولید و صادرات را می کشیم اما برخی با یک تلفن تمامی منافع ما را می برند و هنوز هم چنین است.

وی گفت: اگر نگاهی به تحریم های گذشته داشته باشیم متوجه خواهیم شد که تحریم های امروز ناچیز است و امروز 8 کشور از تحریم خرید نفت معاف و چند بانک نیز تحریم نیستند بنابر این در مقایسه با گذشته راحت تر هستیم.

فروغان افزود: مشکلات وجود دارد دستگاه های دولتی و تصمیم گیرندگان مصوباتی صادر می شود که ناکار آمد است و برخی مقابل هم است باید بدانیم در این موقعیت خیلی راحت می شود کار کرد که راحت تر از سالهای قبل است.

وی بیان کرد: شایعه شد که عمان اجازه تخلیه بار را نمی دهد که پس از بررسی متوجه دروغ بودن موضوع شدیم و دلیل این دروغ ها نیز منافع شخصی است زیرا همان روز برخی از تجار بار خود را از طریق دیگر حمل کردند که منافع برای دیگران داشت.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس اظهار داشت: امروز فعالیت برخی ایرانیانی که در عمان و امارات هستند تا چند برابر شده اما افراد قدیمی ترسیدند و فعالیت خود را کم کردند و متاسفانه بیشترین آسیب را فارس دیده در حالیکه عمان و امارات به فارس نزدیک تر است و اکثر ایرانیان در این کشورها مربوط به فارس هستند.

فروغان اضافه کرد: اگر فعالیت های امروز برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس را بیشتر از گذشته کنیم به طور حتم موفق تر از سالهای قبل خواهیم بود و باید این محدودیت را خارج کنیم و برای رشد خودمان تلاش کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار