نخستین کنگره بین‌المللی جراحی سرطان صبح امروز در شیراز آغاز به کار کرد.
کد خبر: ۶۸۵۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱ 29 November 2018

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: علی بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این همایش، سومین علت مرگ و میر در ایران را بیماری سرطان عنوان کرد و گفت: متاسفانه شاهد هستیم این بیماری روز به روز در حال افزایش است و در سال حدود ۷ هزار نفر ایرانی به این بیماری مبتلا می شوند.

وی با بیان اینکه بیماری سرطان نیازمند شیمی درمانی است و هزینه درمان این بیماری بسیار بالاست، افزود: بایستی در این زمینه بر پیشگیری بیماری سرطان اقدام کرد.

رئیس کنگره نیز، از حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از کشورهای خارجی در جهت تبادلات علمی در این زمینه خبر داد و گفت: با برپایی این کنگره می توانیم از آخرین دستاوردهای علمی دنیا برای تشخیص و پیشگیری بیماری سرطان بهرمند شویم .

عبدالرسول طالعی تصریح کرد: سرطان معده در آقایان و سینه در خانم‌ها شایع‌ترین نوع سرطان‌ها در جهان به شمار می‌رود.

به گفته وی، از مهم‌ترین عناوین این همایش دو روزه سرطان سینه، دستگاه گوارش فوقانی، رادیوتراپی و شیمی درمانی حین عمل ست.

طالعی اظهار داشت: روش‌های جدید در اعمال جراحی سرطان ها، معرفی روش‌های نوین در تشخیص بیماری‌های سرطان، روش‌های درمانی غیر جراحی از جمله شیمی درمانی، رادیوتراپی و عمل از جمله اهداف اصلی این کنگره است.

گفتنی است در این همایش بین المللی ۱۲ مهمان خارجی از کشورهای آمریکا، استرالیا، سوئد، فرانسه، ژاپن، ایتالیا، ترکیه و عمان و ۴۰۰ متخصص داخلی در رشته‌های مختلف جراحی سرطان، آنکولوژی و رادیولوژی حضور دارند.

در حاشیه این کنگره نیز نشست تخصصی دو روزه ویژه پرستاران بخش سرطان بیمارستان‌ها برای ارتقای دانش مواجه با این بیماری برگزار خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار