رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: رئیس سازمان تعاون روستایی استان فارس گفت: محصول گوجه فرنگی سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان با هدف تنظیم و متعادل کردن قیمت این محصول در بازار، تا پایان سال 97 با زمانبندی مشخص به بازار مصرف عرضه می شود.
کد خبر: ۶۸۷۵۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰ 06 December 2018

تابناک فارس به نقل از ایرنا: احد بهجت حقیقی افزود: در قالب برنامه‌ریزی‌های انجام شده با مجموعه تعاونی‌های روستایی استان‌های هرمزگان و بوشهر، مقرر شد با یک زمانبندی مناسب افزون بر تاخیر در برداشت گوجه فرنگی، از ورود یکباره حجم قابل توجهی از این محصول به بازار مصرف جلوگیری شود.
وی، بیان داشت: دلیل تاخیر در برداشت گوجه فرنگی در سال 97، جلوگیری از افت قیمت به علت کوتاه بودن مدت ثمر دهی و همچنین ارتقای کیفیت این محصول است.
بهجت حقیقی ادامه داد: سال‌های گذشته به سبب گرمای هوا و خشکسالی های مکرر، شاهد متضرر شدن تولیدکنندگان
به دلیل زودرسی و شتاب زدگی برای عرضه این محصول به بازار بودیم.
رئیس سازمان تعاون روستایی فارس بیان کرد: هم‌اینک قیمت گوجه درجه یک در مزرعه در استان بوشهر، بین 30 هزار ریال تا 35 هزار ریال و در استان های فارس و هرمزگان بین 35 هزار ریال تا 37 هزار ریال به فروش می رسد.
به گفته بهجت‌ حقیقی، بهای گوجه فرنگی درجه ٢ در مرزعه نیز بین 16هزار تا 20 هزار ریال و قیمت این محصول برای فروش به مراکز صنعتی و کارخانه ها نیز بین 15هزار تا 16هزار ریال محاسبه می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار