از ابتدای فصل پاییز تاکنون، ۱۸۲ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در فارس به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۶۸۷۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰ 06 December 2018

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: کاهش محسوس دما در چند روز گذشته، موجب رشد فزآینده مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان شده است.

محمدجواد مرادیان افزود: هشتاد و هشت مورد از این مسمومیت‌ها پس از اقدامات درمانی در محل درمان و هشتاد و پنج مورد نیز به مراکز درمانی استان منتقل شدند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: از ابتدای فصل پاییز تا کنون ۹ نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داده و هرماه شاهد افزایش مسمومیت با گاز مونوکسید کربن هستیم که این می‌تواند زنگ خطری برای خانواده‌ها باشد.

مرادیان با اشاره به سرد شدن هوا در اکثر مناطق استان فارس، توضیح داد: علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شامل سردرد، تهوع، سرگیجه، سرفه، عدم تعادل و کاهش سطح هوشیاری است.
او از مردم خواست که از نصب آبگرمکن و بخاری گازی در اتاقی که در آن هوا جریان ندارد، خودداری و قبل از نصب آبگرمکن و بخاری حتما مسیر دودکش را بررسی کرده و از ایجاد پیچ و خم‌های زیاد در نصب دودکش، پرهیز کنند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه، با بیان اینکه سرد بودن لوله بخاری علامت کارکرد ناصحیح بخاری است، تاکید کرد: در صورتی که شعله آبگرمکن و بخاری، آبی رنگ نباشد، باید آن را جدی گرفت .
وی ادامه داد : برای فرد دچار گازگرفتگی ، ابتدا باید پنجره‌ها را باز کرد و پس از شناسایی و قطع منبع نشت گاز، با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفت .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار