معاون گردشگری استان فارس گفت: براساس رسیدگی به ۸۳ شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، ۵ دفتر تعطیل، ۳ دفتر لغو مجوز و ۵ دفتر تعلیق شدند.
کد خبر: ۶۸۷۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳ 06 December 2018

تابناک فارس به‌نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سید موید محسن‌نژاد اظهار داشت: نحوه خدمات‌رسانی مطلوب کلیه مراکز اقامتی، سفره خانه‌های سنتی، مراکز پذیرایی بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و دیگر تاسیسات زیر مجموعه این اداره در دستور کار بازرسان در 8 ماه امسال قرار داشته است.

معاون گردشگری فارس افزود: از ابتدای سال تاکنون تعداد 3 هزار و 800 بازدید از تاسیسات گردشگری استان فارس انجام شده است که یک هزار و 487 بازدید در شیراز و 2 هزار و 313 بازدید در دیگر شهرستان‌ها بوده است و به نسبت سال گذشته با تعداد 2 هزار و 634 بازدید، 45 درصد رشد داشته است.

محسن نژاد بیان کرد: با افزایش بازدیدهای فنی و کارشناسی از زیرساخت‌های گردشگری در سال جاری نسبت به سال گذشته، میزان شکایت‌های دریافتی از این تاسیسات کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: بر اساس رسیدگی به 83 شکایت از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، 5 دفتر تعطیل، 3 دفتر لغو مجوز و 5 دفتر تعلیق شدند، همچنین اخطارهای لازم جهت رفع مشکل به 10 واحد پذیرایی و 18 واحد اقامتی ارائه شد.

لازم به ذکر است در حال حاضر استان فارس دارای 475 واحد اقامتی- تفریحی شامل هتل، هتل آپارتمان، متل، مهمانپذیر، مجتمع گردشگری-رفاهی، بوم گردی، واحد پذیرایی بین راهی و 223 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار