مدیرکل پایگاه انتقال خون استان فارس با تصریح اینکه ذخایر خونی گروه‌های آ مثبت و او منفی، در فارس بحرانی است، از دارندگان این گروه خونی برای اهدا خون دعوت کرد.
کد خبر: ۷۱۲۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰ 06 February 2019

ترابی مدیرکل انتقال خون فارس اظهار کرد: با توجه به سرد شدن هوا و کاهش مراجعه اهدا کنندگان و نیاز مستمر بیماران استان به خون و فرآورده‌های خونی بخصوص پلاکت و کاهش گروه‌های خونی O منفی و A مثبت به جز ب منفی از مردم برای اهدای خون دعوت می‌شود.

 

وی با بیان اینکه مراکز خون گیری آماده مشارکت مردم برای این کار خداپسندانه هستند، اظهار کرد: انتقال خون فارس به صورت هفتگی نیازمند ۷۰۰ واحد خون است که بتواند از آن‌ها پلاکت، پلاسما و دیگر فرآورده‌های خونی را فراهم کند.

 

ترابی اضافه کرد: بیماران صعب العلاج، تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و بیماری‌های خاص با مشکلات انعقادی در همه گروه‌های خونی نیازمند فرآورده‌های پلاکت و پلاسما هستند.

 

مدیرکل انتقال خون فارس افزود: مراکز خون گیری مرحوم دکتر حق شناس واقع در میدان نمازی و قوامی از ساعت هشت صبح تا ۲۰ شب آماده خون گیری است.

 

فارس به دلیل داشتن بیماران تالاسمی و انجام اعمال جراحی‌های پیوندی و بیماری‌های قلبی وعروقی، پر مصرف کننده‌ترین استان فرآورده‌های خونی در کشور است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار