مدیر تامین وتوزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: برنامه ریزی جامع در آستانه سال نو و تعطیلات نوروزی برای تامین سوخت در نوروز ۹۸ شده است.
کد خبر: ۷۲۴۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰ 11 March 2019

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: مجتبی دلبری مدیر تامین وتوزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران دوشنبه در شیراز در نشست هم اندیشی و هم افزایی مدیران مناطق فارس، اصفهان، بوشهر، کرمان، هرمزگان و یزد اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های کلان کشور در زمینه محیط زیست، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اقدام به توزیع روزانه بیش از ۵۰ میلیون لیتر بنزین ونفت گاز با استاندارد یورو ۴ در کلان شهر‌های کشور کرده و تلاش می‌شود با توجه به ظرفیت تولید کشور و برنامه ریزی‌های لازم این میزان در صورت نیاز افزایش پیدا کند.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از فرآورده‌های نفتی کشور ازطریق خطوط انتقال نفت به انبار‌های ذخیره سازی در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

دلبری به نقش موثر حمل ونقل جاده‌ای فرآورده‌های نفتی در کشور اشاره کرد و اولویت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی را تقویت شبکه حمل ونقل فرآورد ه‌های نفتی ذکر کرد.

مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار کرد: اقداماتی همچون جذب نفتکش بصورت موقت، توسعه یکپارچه توزیع بار بصورت سیستمی در سطح کشور، به روزرسانی توپوگرافی مسیر‌های حمل ونقل فرآورده‌ها برای تامین سوخت مورد نیاز تعطیلات نوروزی صورت گرفته است.

سوخت مورد نیاز استان فارس از مبادی مختلف و از طریق نفکش جاده پیما تامین و توزیع می‌شود
مدیر پخش فرآورده‌های نفتی استان فارس دراین نشست گفت: بدلیل عدم برخورداری منطقه فارس از خطوط انتقال فرآورده، سوخت مورد نیاز استان فارس از مبادی مختلف و از طریق نفکش جاده پیما تامین وتوزیع می‌شود و با توجه به تعامل بین مناطق همجوار و همکاری مالکین نفتکش‌ها وشرکت‌های حمل ونقل کمترین چالش را در تامین سوخت داشته ایم.

امیر بنی کریمی افزود:احداث پالایشگاه دوم در شیراز و اتصال انبار نفت شهید تندگویان شیرازبه خطوط ریلی استان از پروژه‌های مهم وزیربنایی شرکت برای افزایش سوخت رسانی مطلوب‌تر در فارس است.

وی عنوان کرد: مصرف فرآورده‌های نفتی هر سال در تعطیلات نوروزی با حداقل ۱۰ درصد افزایش روبرو است.

بر اساس آمار‌های منتشر شده از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران سال گذشته (۹۶) بیشترین مصرف بنزین مربوط به ۲۸ اسفند ماه سال ۹۶ به میزان ۱۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر در روز به ثبت رسید و نسبت به روز مشابه سال ۹۵ بیش از ۱۰ درصد رشد داشت.
آمار‌های منتشر شده در این زمینه حاکی است در یکم فروردین ماه سال ۹۷ مصرف بنزین به ۱۰۰ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر و در دوم فروردین ماه به ۱۰۵ میلیون لیتر رسید.

در تاریخ سوم فروردین ماه سال ۹۷ مصرف بنزین با کاهش ۱۲ میلیون لیتری به میزان ۹۳ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید و در چهارم، پنجم و ششم فروردین ماه مصرف بنزین به ترتیب به میزان ۹۳ میلیون ۴۰۰ هزار لیتر، ۹۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و ۹۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده است.

برچسب ها: سوخت ، تامین سوخت ، فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار