استاندار فارس افزود: سخنرانان باید متناسب با شرایط امروز کشور سخنرانی خود را تنظیم کنند.
کد خبر: ۷۲۴۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳ 12 March 2019

تابناک فارس به نقل از ایرنا:عنایت الله رحیمی، سه شنبه در شورای پدافند غیرعامل استان فارس در شیراز افزود:در چنین شرایطی که کشور نیازمند همدلی و همکاری تمام گروه ها و نیروهای متعقد و دوستدار نظام است، تخریب دولت و نظام، خدمت به کشور نیست بلکه باعث ایجاد گسست در جامعه می شود.
وی ادامه داد: کسانی که از یک تریبون علیه مسئولان نظام سخنرانی می کنند باید توجه داشته باشند که اگر امروز اسم و رسمی برای خود دارند و می توانند در جایی سخنرانی کنند از قبل همین نظام بوده است.
رحیمی اظهار داشت: کسانی که در شرایط امروز کشور فعالیت مخرب و جو ناامیدی ایجاد می کنند اقدامات آنها رصد می شود و برخورد قانونی لازم با آنها خواهد شد.
استاندار فارس افزود: سخنرانان باید متناسب با شرایط امروز کشور سخنرانی خود را تنظیم کنند.

** اهتمام لازم به بحث پدافند غیرعامل داشته ایم
استاندار فارس با اشاره به اینکه اهتمام و توجه لازم در این استان به بحث پدافند غیر عامل شده است گفت: اقدامات انجام شده در زمینه مصونیت بخشی، پایدار سازی و ارتقای آستانه تحمل جامعه و ارتقای ایمنی زیرساخت ها در استان بوده است.
رحیمی افزود: در حوزه پدافند غیر عامل نیاز به نقشه راه و طرح جامع در استان احساس شد که برای این منظور در سال 92 یک قرارداد با دانشگاه شیراز منعقد شد.
وی ادامه داد: در بحث پیگیری و همراهی دستگاه ها در حوزه پدافند غیرعامل آن مجموعه هایی که همکاری نکرده اند را در چارچوب قانون برخورد خواهیم کرد اما باید دید آن بخش هایی هم که همکاری داشته اند، همکاری و همراهی آنها چه نتایجی داشته است؟
استاندار فارس اضافه کرد: برخی دستگاه ها در قراردادن اطلاعات به دانشگاه شیراز برای تهیه طرح جامع کوتاهی می کنندو اسم محرمانه بودن بر اطلاعا ت می گذارند که به نظر می رسد امروز با توجه به پیشرفت علم، هر اطلاعاتی را نمی توان محرمانه دانست.
پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که بدون استفاده از جنگ‌ افزار از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس و تلفات انسانی جلوگیری می کند یا میزان این خسارات و تلفات را کاهش می دهد.
بنا براین هر اقدام غیر مسلحانه ‏ای که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی،ساختمان‏ ها،تأسیسات، تجهیزات، اسناد و شهرهای کشور در مقابل بحران‏ هایی با منشا طبیعی (خشکسالی،سیل، زلزله، رانش، لغزش، طوفان…) و عامل انسانی (جنگ، تحریم…)شود پدافند غیرعامل است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار