یازدهمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق خاورمیانه و چهارمین همایش مداخلات پیچیده قلبی در شیراز برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۳۶۵۶۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸ 20 April 2019

تابناک فارس به نقل از ایرنا: رئیس یازدهمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق خاورمیانه و چهارمین همایش مداخلات پیچیده قلبی ظهرامروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این 2 کنگره 4 تا 6 اردیبهشت ماه به همت مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی و مساعدت هیأت رئیسه دانشگاه شیراز همزمان از ساعت 14 در مجتمع رفاهی دانشگاه شیراز برپا می‌شود.

محمد جواد زیبایی‌نژاد افزود: از 122 مقاله ارسالی به دبیرخانه کنگره 63 مقاله ازسوی داوران پذیرفته و پس از بررسی‌های انجام شده 12 امتیاز بازآموزی به محققان رشته‌های قلب و عروق، 3.75 امتیاز بازآموزی رشته‌های پرستاری و نیز 5 تا 10 امتیاز به سخنران این 2 کنگره تعلق می‌گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق شیراز تصریح کرد: از 180 سخنران حاضر در این کنگره 60 سخنران از شیراز و 120 سخنران مربوط به دیگر دانشگاه‌های کشور است.

زیبایی‌نژاد بیان داشت: پیشگری از بیماری‌های قلب و عروق با استفاده از آخرین راه‌کار‌های مجامع معتبر پزشکی جهانی مربوط به سال 2019 میلادی، روش‌های تشخیصی، درمانی و نیز ارائه تجارب دانشمندان و متخصصان از جمله محور‌های این کنگره است.

وی اضافه کرد: پیشگیری از بیماری‌های تصلب شرایین، داشتن زندگی سالم دوران کودکی و میانسالی، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی به ویژه در افراد بین 40 تا 70 سال از دیگر محور‌های مطرح شده در این کنگره است.

زیبایی‌نژاد ابراز داشت: برای مقابله با سکته قلبی و مغزی خوردن روزانه 4 تا 5 بار دانه‌های روغنی شامل گردو، فندوق، بادام و نیز استفاده از غلات، خودداری از خوردن گوشت قرمز و فراوری شده و دخانیات ضروری است.

زیبایی‌نژاد اظهار داشت: پیاده‌روی به میزان 150 دقیقه در هفته، 75 دقیقه ورزش توسط بزرگسالان و افرادی که مبتلا به دیابت درجه 2 هستند و نیز تغییر روش زندگی افرادی که فشار خون آن‌ها زیر 130 و روی 80 است از جمله موارد لازم برای کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی است.

طرح تهیه شناسنامه سلامت در شیراز

وی از اجرای طرح تهیه شناسنامه سلامت در شیراز خبر داد و افزود: این طرح با هدف پیشگیری از سکته‌های مغزی و قلبی با حضور 16 نفر از متخصصان رشته‌های مختلف پزشکی اجرا شده‌ است.

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاظرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح تهیه شناسنامه سلامت مشمول پرداخت و پوشش‌های بیمه‌ای است افرادی که تمایل به شرکت در این طرح را دارند با پرداخت 300 هزار تومان به مدت 10 سال زیرپوشش خدمات قرار می‌گیرند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار