محافل انس با قرآن با عنوان «چهارده روایت» در مساجد تاریخی سیاوشان، مشیر، وکیل و نصیرالملک برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۴۷۸۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹ 23 May 2019

تابناک فارس به نقل از تسنیم:به دنبال برگزاری محافل قرآنی در بقاع متبرکه امسال برای نخستین بار مساجد تاریخی شیراز نیز میزبان قاریان قرآن شدند. این محافل انس با قرآن با عنوان «چهارده روایت» در مساجد تاریخی سیاوشان، مشیر، وکیل و نصیرالملک برگزار می‌شود.

عنوان « چهارده روایت» از این بیت حافظ « عشقت رسد به فریاد ار خود به سان حافظ/ قرآن زبر بخوانی با چهارده روایت» برگرفته شده و به همین دلیل نیز محور این برنامه قرائت قرآن است.

هدف از برگزاری محافل انس با قرآن در مساجد تاریخی شیراز توجه به معنویت و فضای روحانی و معنوی این اماکن مذهبی به عنوان محور اصلی مساجد و معرفی این بعد از ذات اقدس مسجد به مردم است.

این محافل در مسجد سیاوشان، در مسجد مشیر، در مسجد وکیل تاکنون برگزار شده و 8 خرداد در مسجد نصیرالملک از ساعت 18.30 تا 20 برگزار می‌شود.

تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان استانی، ملی و بین‌المللی، اجرای تواشیح و همخوانی گروه‌های قرآنی و سخنرانی توسط یکی از سخنرانان شناخته شده شیراز با محوریت قرآن کریم و تفسیر آیات نورانی آن از جمله برنامه‌های محافل انس با قرآن است.

این برنامه از سوی شهرداری شیراز ترتیب داده شده و علاوه بر آن 28 محفل انس با قرآن کریم نیز از سوی اداره اوقاف در بقاع متبرکه استان برنامه‌ریزی شده همچنین روزانه برنامه تلاوت و جزءخوانی قرآن کریم در حرم شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود که به صورت زنده از شبکه 4 سیما و شبکه فارس پخش می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار