جانشین فرمانده انتظامی پاسارگاد گفت: آموزش و آگاهی مردم راهکاری مناسب برای پیشگیری و کاهش آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی است.
کد خبر: ۷۵۳۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۸ 11 June 2019

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:سرهنگ دوم عظیم اله کرمی جانشین فرمانده انتظامی پاسارگاد، در جلسه شورای پیشگیری از آتش سوزی، اظهار کرد: عرصه‌های جنگلی و مرتعی جزو سرمایه‌های ملی بوده و از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند که آموزش و ارتقای آگاهی عمومی تاثیر بسزایی در پیشگیری از وقوع آتش سوزی در این عرصه‌ها دارد که در این زمینه نقش رسانه ملی و دیگر وسایل ارتباط جمعی بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به بارش‌های مناسب فصلی و افزایش پوشش گیاهی و فرا رسیدن فصل گرما احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نیست، ادامه داد: کوچکترین سهل انگاری و خطای انسانی و هرگونه اقدام نسنجیده حتی جزئی می‌تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمل خسارات جبران ناپذیری منجر شود و به محیط زیست آسیب برساند به همین منظور برای جلوگیری از آتش سوزی‌های احتمالی ضرورت ایجاد می‌کند همه مردم نکات ایمنی را رعایت کنند.

سرهنگ کرمی با بیان اینکه برای اطفای هرگونه آتش سوزی احتمالی عرصه‌های طبیعی، نیرو‌های این فرماندهی به صورت آماده باش کامل به سر می‌برند، تسریع کرد: با تدابیر به عمل آمده و همکاری بین مجموعه منابع طبیعی و همیاری مردم تاکنون آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان نداشته ایم و امیدواریم در آینده نیز با همکاری شهروندان و گردشگران شاهد آتش سوزی در این عرصه‌ها نباشیم.

وی از عموم مردم خواست در هنگام سفر‌های برون شهری خود از رفتار‌هایی همچون پرت کردن ته سیگار و چوب کبریت به این عرصه‌ها و روشن کردن آتش بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی جدا خوداری کنند.

این مقام انتظامی، ادامه داد: رعایت بهداشت و نظافت عرصه‌های طبیعی هنگام مراجعه به دامان طبیعت و روشن نکردن آتش در محیط های آسیب پذیر، کمترین کاری است که هر یک از ما می‌توانیم برای صیانت از این امانت الهی انجام دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار