مسئله تخصیص حق آلایندگی پارس جنوبی به شهرستان هایی از جنوب فارس و هرمزگان باعث ایجاد اختلاف بین مقامات و مسئولان بوشهر و فارس شده است
کد خبر: ۷۵۳۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۹ 14 June 2019

 حجت‌الاسلام علی حسین‌زاده در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر لامرد  با اشاره به موضوع آلایندگی پارس جنوبی، اظهار داشت: من نمی‌دانم در این کشور سخن و تأکید فراوان رهبر معظم انقلاب که باید به مُر قانون عمل شود، چه وقت باید به‌صورت کامل عملی می‌شود.

وی بابیان اینکه سهم عوارض آلایندگی صنایع یک مسیر قانونی دارد افزود: زمانی که مشخص می‌شود یک نقطه‌ای صاحب حقی می‌شود این چه وضعی است که با جنجال و سروصدا جلوی این حق را بگیرند.

امام‌جمعه لامرد خاطرنشان کرد: اگر آلایندگی صنایع پارس جنوبی از ناحیه محیط‌زیست تائید شده است که نامه‌هایش را به ما رسانده‌اند چرا لامرد و مُهر و بقیه نقاط دیگر نمی‌توانند از عوارض آن سهیم باشند.

وی ادامه داد: این چیزی است که در محور قانون است و چیزی نیست که ما بخواهیم بگوییم حتماً باید این بشود.

 حسین زاده تصریح کرد: اگر سهم عوارض آلایندگی باید به لامرد برسد و محور قانونی دارد ما روی آن پافشاری می‌کنیم و از حق مردم نمی‌گذریم.

اما از طرفی دیگر امام جمعه بوشهر هم گفته حق آلایندگی را نمی‌دهیم. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر هم گفت: سهم خواهی بی مبنای تقاضا کنندگان به هیچ صورت موجه و قابل قبول نیست و در این باره ورود غیر کارشناسانه برخی از مسئولان پایتخت نشین نیز قابل تأمل بوده و شایان بررسی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری که گفته بود با جدیت پیگیر این مساله است، سیزدهم خرداد در جمع تشکل‌های دانشجویی استان اعلام کرد: بررسی پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست برای تقسیم عوارض آلایندگی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی میان مناطقی از استان‌های همجوار، با پیگیری‌های همه جانبه مسئولان و مردم این استان متوقف شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار