رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد که این شورا هیچ دخالتی در عزل و نصب‌های شهرداری نداشته و ندارد.
کد خبر: ۷۶۹۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲ 06 August 2019

تابناک فارس به نقل از ایسنا: احمدرضا دستغیب در جمع خبرنگاران گفت: شورای پنجم شیراز پاییند به قانون، پاکدست و فعال در تمام عرصه‌های شهری است و در انتصابات شهرداری هیچگونه دخالتی نخواهد داشت و موضوع را وجه‌المصالحه یا اهرم فشار بر روی شهرداری قرار نخواهد داد .


وی با بیان اینکه معتقد به چالش، گفت‌و‌گو و بحث در بررسی طرح‌ها و لوایح برای رسیدن به نتیجه مطلوب و مصوبه بهتر هستم، گفت: طرح و لوایحی که به صحن شورا می‌آید باید پیش از آن در کمیسیون‌ها به چالش و بررسی کشیده شده باشد تا از ماحصل گفت‌وگو ها بهترین مظر و نزدیکترین آنها به حقیقت بیرون بیاید .

دستغیب افزود: نه خودم و نه هیچ یک از اعضای شورا راضی و قائل به این موضوع نیستیم که فراکسیونی و گروهی پیرامون مصوبات، رای داده شود و مرتب در جلسات تکرار می‌کنیم که هر کس شرعا و قانونا در مقابل رای خود مسئول است .

رئیس شورای شهر شیراز با اشاره به ایجاد کمیته مشترک شورا و شهرداری برای پیگیری، اجرا و نظارت بر مصوبات شورا، عنوان کرد: علت عدم اجرای برخی مصوبات، زمانبر بودن اجرای زیرساخت‌های خاص است .

دستغیب از لزوم نگاه منصفانه و عادلانه به مصوبات شورا گفت و از رسانه‌ها و اصحاب قلم درخواست کرد که با تولید اندیشه و فکر و سعه صدر می‌توانند بهترین یار و یاور شورای شهر باشند .

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد که این نهاد، شهردار برگزیده خود را حمایت کامل خواهد کرد.

قاسم مقیمی، عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز نیز در ادامه این نشست یکی از شاخصه‌های شورای پنجم را حضور یک لیست واحد در عرصه نظام شورایی عنوان کرد و گفت: علی‌رغم اینکه این لیست کاملا سیاسی رای اورد اما در نظام شورایی سیاسی عمل نکرد .

مقیمی تاکید کرد: در عرصه مدیریت واحد شهری، شورای پنجم دچار سیاستزدگی نشده و نگاه سیاسی نداشته و تجربه و تخصص را ملاک و محور برنامه‌ها در عرصه مدیریت شهری قرار داده است .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار