معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: شرایط مراودات تجاری بازرگانان استان فارس با کشور قطر تسهیل شده و تجار ایرانی مشمول مشوق‌های ذخیره سازی و دپوی کالا در بندر الرویس شده اند.
کد خبر: ۷۷۳۵۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹ 21 August 2019

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:یدالله رحمانی گفت: دولت قطر، بندر الرویس را بندر معین مبادله تجاری با کشورایران قرار داده است و هم اکنون میزان ۲۵ درصد کل صادرات کشور ایران به کشور قطر توسط استان فارس و تجار فارسی انجام می‌شود، لذا در سفر تیرماه امسال هیئت اقتصادی استان فارس به کشور قطر به مسئولیت دکتر رحیمی استاندار فارس، مذاکراتی با نخست وزیر و وزیر کشور قطر برای تسهیل و توسعه مراودات تجاری انجام شد.

او ادامه داد: هم اکنون سازمان بنادر و کشتی رانی قطر تسهیلات و مشوق‌هایی را برای تجار در بندر الرویس مصوب کرده که مبتنی بر افزایش ایام ارائه خدمات انبارداری مجانی شامل ذخیره سازی و دپو است.

رحمانی ادامه داد: طبق مصوبه سازمان بنادر و کشتیرانی قطر، انبارداری رایگان برای کالا‌های عمومی از مدت ۳ روز به ۶ روز و همچنین برای صادرات کالا‌های عمومی از بندر الرویس از ۵ روز به ۱۰ روز افزایش داده شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: همچنین برای کانتینر‌های وارداتی، انبارداری رایگان از مدت ۳ روز به مدت ۵ روز افزایش یافته و برای کانتینر‌های صادراتی از ۵ روز به ۷ روز ارتقاء یافته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار