رئیس پلیس راهور استان فارس تمهیدات ترافیکی در ایام تاسوعا و عاشورا در شیراز را اعلام کرد.
کد خبر: ۷۷۸۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰ 07 September 2019

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:سرهنگ مصطفی عباسی رئیس پلیس راهور استان فارس گفت: همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و حضور خیل عظیم مردم در مساجد، حسینیه‌ها و به خصوص درحرم مطهر شاهچراغ (ع) و سیدعلاالدین (ع)، شاهد حضور گسترده مردم و حجم سنگین تردد در معابر خواهیم بود که دراین راستا پلیس راهنمایی و رانندگی با آمادگی کامل اقدامات لازم برای ایمن سازی و روان سازی ترافیک در تمامی معابر درون شهری را انجام می‌دهند.

او افزود: با توجه به زمان حضور مردم در طول روز و تردد عابران پیاده، خطر برخورد با آن‌ها دور از انتظارنیست؛ پس لازم است رانندگان ضمن توجه کامل به جلو، رعایت سرعت مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب بی مورد به این توصیه مهم بیش از پیش توجه کنند تا شهروندان با خاطری آسوده از فیوضات معنوی استفاده کنند.

سرهنگ عباسی ادامه داد: مراقب خردسالان و کهنسالان باشید چرا که بیشترین تصادفات با عابران پیاده مربوط به کودکان زیر ۱۰ سال و افراد بالای ۶۰ سال است.

او، ممنوعیت و محدودیت‌های ترافیکی را مسیر میدان شهرداری به سمت خیابان پیروزی، مسیر خیابان توحید به سمت تقاطع مشیر، مسیر خیابان لطفعلی خان زند از تقاطع مشیر به سمت تقاطع پیروزی، خط ویژه خیابان لطفعلی خان زند از تقاطع غدیر به سمت تقاطع پیروزی، خط ویژه خیابان حضرتی جنوبی از تقاطع شاهزاده قاسم به سمت حرم شاهچراغ (ع)، تقاطع پیروزی به سمت حرم شاهچراغ (ع) (خیابان ۹ دی)، سه راه آستانه در بلوار سیبویه به سمت حرم سید علاء الدین حسین (ع)، سه راه آستانه در بلوار زینبیه به سمت حرم سید علاء الدین حسین (ع)، بلوار نواب صفوی به سمت دارالرحمه، بلوار ابوذر غفاری به سمت دارالرحمه و مسیر تقاطع دروازه کازرون به سمت تقاطع مشیراعلام کرد.

در پایان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان توصیه‌های زیر را بیان کرد.

۱-برای انتقال شهروندان از محل سکونت به مکان‌های مذهبی از سوی مدیر عامل اتوبوسرانی شهرداری شیراز برای همه مسیر‌ها سرویس ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده است.

۲- شهروندانی که بنا به ضرورت (معلولیت جسمی، جانبازی) مجبور به استفاده از وسایل نقلیه شخصی می‌باشند وسایل نقلیه خود را در پارکینگ‌های عمومی اطراف حرمین پارک کنند.

۳- از پارک و رها کردن وسایل نقلیه در معابر منتهی به حرمین شاهچراغ (ع) و سید علاء ادین (ع) بنا به اهمیت مسایل ترافیکی و امنیتی جدا خودداری شود.

۴-پلیس راهنمای شهروندان می‌باشد و مردم با اطاعت پذیری و توجه به فرمان، ایمن و سریع به مقصد مورد نظر خواهند رسید.

۶-شهروندانی که بنا به ضرورت با موتورسیکلت شخصی به سمت حرمین حرکت می‌کنند فقط در مکان‌های مجازی که پلیس در نظر می‌گیرد نسبت به پارک موتورسیکلت خود اقدام کنند.

۷-پلیس خدمت گذار شهروندان می‌باشد، لذا بهترین و با ارزش‌ترین تعامل و همکاری شما در این ایام با پلیس، اجرای صحیح مقرارت راهنمایی و رانندگی است.
انتهای پیام/م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار