وزیر ارتباطات گفت:استان فارس در سال 96 در رتبه بیستم در سطح فناوری اطلاعات کشور قرار داشت اما با تلاش‌های صورت گرفته به رتبه هشتم ارتقا پیدا کرده است که باز هم جای کار برای ارتقا دارد.
کد خبر: ۷۷۸۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰ 09 September 2019

محمدجواد آذری جهرمی اظهار داشت: اقداماتی که در دولت‌ها با نام پروژه صورت می‌گیرد باید دارای هدف باشد، هدف از اقدامات در شرایط کنونی جلب رضایت‌مندی مردم است که باید هر دستگاهی در جهت افزایش این امر گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه در واقع هر دستگاهی که رضایت‌مندی بیشتری در مردم ایجاد کند، موفق‌تر بوده است، افزود: در حال حاضر اصلی‌ترین دغدغه مردم اشتغال و گرانی است.

آذری جهرمی با بیان اینکه فناوری اطلاعات راهی در جهت افزایش اشتغال و کاهش گرانی است که باید از آن بهره برد، تصریح کرد: دولتی که در حال حاضر با مشکلات اقتصادی مواجه است می‌تواند با استفاده از پتانسیل فناوری اطلاعات از مشکلات رهایی یابد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه با استفاده از فناوری اطلاعات می‌توان شفاف‌سازی و روشنگری کرد و به همین دلیل است که برخی با فناوری اطلاعات مخالف هستند، ادامه داد: مردم می‌توانند از این طریق مشکلات خود را به گوش مسئولان رسانند و مسئولان نیز پیگیر مشکلات آنان باشند.

وی با با تأکید بر اینکه در حال حاضر در دنیا مزارعی است که با استفاده از اینترنت اشیا اداره می‌شود، ادامه داد: در استان فارس هم این اتفاق در شیراز رقم زده شده ‌که این کار سبب افزایش بهره‌برداری و کاهش مصرف آب شود.

آذری جهرمی با بیان اینکه می‌توان با هوشمندسازی و علم فناوری اطلاعات در زمینه‌های پزشکی، حمل و نقل و نظام بانکی و حوزه‌های دیگر تحول ایجاد کرد، افزود: اقتصاد دنیا در حال حاضر بر روی هوشمندسازی متمرکز شده ‌و کشورها برای آینده خود بر این اساس برنامه‌ریزی می‌کنند.


وی جلب رضایت‌مندی مردم، کمک به مسئولان برای حل مشکلات در حوزه‌های گوناگون و همچنین پایه‌ریزی برای ایجاد یک جهش بزرگ اقتصادی را سه هدف مهم خود برشمرد و یادآور شد: استان فارس در سال 96 در رتبه بیستم در سطح فناوری اطلاعات کشور قرار داشت اما با تلاش‌های صورت گرفته به رتبه هشتم ارتقا پیدا کرده است که باز هم جای کار برای ارتقا دارد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه طی سال گذشته با وجود مشکلات اقتصادی کشور بالغ بر 34 میلیارد تومان در منطقه لارستان در این حوزه هزینه شده است، گفت: در کنار فناوری، فرهنگ نیز یک موضوع گسترده است که باید با عمل همراه باشد و باید برای فرهنگ‌سازی مسئولین از خود شروع کنند و با عمل خود سبب فرهنگ‌سازی در جامعه شوند.

به گزارش تسنیم، در سفر یک روزه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به لارستان پروژه‌هایی شامل توسعه پوشش همراه روستایی 12 روستا، ارائه خدمات الکترونیک روستایی در 5 روستا، توسعه شبکه تلفن ثابت و دیتا، ارتقای BTS شهری و توسعه پوشش همراه شهری، روستایی و جاده‌ای به ارزش 34 میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار