رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس از محاسبه کیلومتری با استفاده از نقشه ماهواره‌ای برای پرداخت وجه سرویس مدارس خبر داد و گفت: با وجود افزایش نرخ ۲۵ درصدی سرویس مدارس، محاسبه آن اینترنتی است تا در حق و حقوق راننده و اولیا اجحاف نشود.
کد خبر: ۷۸۱۷۶۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳ 21 September 2019

تابناک فارس به نقل از تسنیم:محسن کلاری روند ثبت نام اولیا در سیستم تعیین شده از سوی آموزش‌وپروش برای استفاده از سرویس مدارس را مطلوب اعلام کرد و اظهارداشت: براساس آمارهای سال گذشته پیش بینی شده 125 هزار دانش‌آموز در شهرستان شیراز سرویس مدرسه استفاده کنند که تاکنون کمتر از 67 هزار دانش‌آموز در سامانه مربوطه آموزش‌وپرورش ثبت نام کرده‌اند.

کلاری ادامه داد: درسال تحصیلی جدید با وجود اینکه نرخ سرویس 25 درصد افزایش داشته اما محاسبه آن کیلومتری و اولیا به ازا هر کیلومتر وجه را پرداخت می‌کنند.

وی از اولیا خواست با مشاهده هرگونه موارد مشکوک و گلایه عدم صلاحیت رانندگان یا از نحوه ثبت نام سرویس مدارس با سامانه پیامکی 10003262 یا با استفاده از شماره تلفن‌های 32305313- ارتباط برقرار کنند و مشکلات خود را مطرح تا به موضوعات آنان رسیدگی شود.

 

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس گفت: در تلاش هستیم پرداخت اقساط شهریه سرویس مدارس در چهار نوبت به رانندگان پرداخت شود.

کلاری از بررسی صلاحیت رانندگان با وسواس و دقت نظر گفت و اظهار داشت: برای سال تحصیلی آینده حتی یک راننده بدون صلاحیت نخواهیم داشت که این موضوع با شرکت‌های طرف قرارداد نیز در میان گذاشته‌ شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس در مورد ظرفیت سرویس مدارس نیز گفت: هر سرویس بنا به ظرفیت ذکر شده در کارت خودرو مجاز به سوار کردن دانش‌آموز است و اگر تعداد بیشتری را سوار کند، تخلف کرده و قابل‌ پیگیری است.

وی همچنین گفت: برای رسیدگی به تخلفات احتمالی در امر سرویس مدارس یک شعبه ویژه در دادستانی شیراز در نظر گرفته‌ شده است.

کلاری ادامه داد: آموزش و پرورش در بحث سرویس مدارس کارفرما است و سازمان دانش‌آموزی به عنوان نماینده کارفرما هدایت و نظارت این مهم را برعهده دارد و شرکت‌های حمل و نقل زیر نظر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهری شهرداری به عنوان پیمانکار وظیفه جابه‌جایی امن و ایمن دانش‌آموزان را بر عهده دارند.

برچسب ها: نرخ ، نرخ سرویس ، افزایش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار