مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز با مدیرکل زندان های فارس دیدار و مشکلات خانواده های زیرپوشش انجمن حمایت در این جلسه بررسی شد.
کد خبر: ۷۹۰۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰ 21 October 2019

مدیرکل زندان های فارس گفت: آسیب هایی که با محبوس شدن فرد زندانی، متوجه خانواده وی می شود بسیار بیشتر از مشکلات خود زندانی است و برای کنترل و پیشگیری این آسیب ها و بهبود سلامت جامعه، همه دستگاه های متولی و نهادهای حمایتی و خیرین، نیاز است با انجمن های حمایت همکاری کنند.

اسحاق ابراهیمی افزود: نتایج تحقیقات و بررسی ها بیانگر آن است که آسیب های اجتماعی بر اثر زندانی شدن سرپرست خانواده، بیش از خود زندانی متوجه خانواده های آنان می شود و با برگزاری دوره های آموزشی، ایجاد درآمد پایدار و ماندگار در راستای حمایت از این خانواده ها، از بروز آسیب ها باید پیشگیری کرد.

وی با تأکید بر اینکه دوره های آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و مهارت های اساسی زندگی به صورت مستمر برای خانواده ها برگزار شود گفت: دوره های آموزشی با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی خانواده ها درباره سوء مصرف مواد مخدر، غنی سازی اوقات فراغت آنان و آموزش کنترل خشم، پرخاشگری و تربیت فرزندان برگزار شود و انجمن حمایت باید در این زمینه نقش پررنگ تری ایفا نماید.

مدیرکل زندان های فارس افزود: با استفاده از ظرفیت های انجمن حمایت، لازم است، اتاق فکر در انجمن مرکز استان راه اندازی شود و براساس پیشنهادات و نظرات سازنده افراد صاحب نظر، جذب خیرین و توسعه منابع مالی و حمایت بیشتر خانواده ها برنامه های انجمن پیگیری شود.
ابراهیمی اظهار داشت: حقوق مستمری به خانواده ها از طریق انجمن، پاسخگوی نیازهای آنان نیست با درآمدزایی پایدار برای خانواده ها، از ورود این افراد به چرخه جرم و همچنین بازگشت مجدد زندانی به زندان جلوگیری شود.
در ادامه محمود قربانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز، گزارشی از وضعیت انجمن حمایت در مرکز استان ارائه کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار