روابط عمومی دادگستری استان فارس در خصوص سوء برداشت از انتشار بخشی از خبر صدور حکم کودک آزار در شیراز توضیح داد.
کد خبر: ۷۹۰۱۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۸ 21 October 2019

در پی اطلاع رسانی خبر صدور حکم علیه متهم به کودک آزاری در شیراز و ایجاد ابهام در خصوص محل اجرای این حکم، روابط عمومی دادگستری استان فارس مواردی را به منظور تنویر افکار عمومی اعلام کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری استان فارس، محل ارتکاب جرم بیمارستان نمازی شیراز نبوده بلکه بیمارستان دیگری همجوار بیمارستان نمازی است.

این گزارش حاکی است، در خبر منتشر شده از سوی دادگستری استان به هیچ عنوان اشاره‌ای به محل ارتکاب جرم و یا محل اجرای حکم صادره نشده است و آنچه باعث برداشت اشتباه از خبر مذکور شده است اشاره به متن صریح حکم صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس مبنی بر «مجازات محکوم به اعدام در ملاء عام و در محل ارتکاب جرم» است که منظور از محل ارتکاب جرم، حوزه قضایی شهرستان محل وقوع جرم است نه صرفاً نقطه مکانی ارتکاب جرم که در این پرونده خاص، بیمارستان بوده است.

بر این اساس، بر همگان مبرهن است که فضای بیمارستانی مکان مناسبی برای اجرای حکم نیست بنابراین هیچ گاه چنین تصمیم قضایی اتخاذ و یا اجرا نخواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری فارس، همان گونه که در پایان خبر ارسالی بیان شده است رأی صادره غیر قطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و هر گونه اقدامات بعدی قضایی و اجرایی منوط به قطعیت دادنامه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار