غلامحسین پیروانی سرمربی سابق تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز درباره علل انحلال تیم‌های لیگ برتری به مانند فجرسپاسی و برق شیراز و همچنین ملوان بندر انزلی گفت: تیم‌های برق شیراز و فجر سپاسی از تیم‌های خوب و با سابقه کشورمان هستند همان طور که می‌دانید تیم برق شیراز دارای ۸۰ سال قدمت است و همین طور تیم با سابقه و خوب ملوان بندر انزلی که از هواداران بسیار زیادی برخودار است، اما شاهدیم که اکنون در لیگ یک مشغول به بازی است.
کد خبر: ۷۹۰۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶ 21 October 2019

او افزود: به نظر من در فوتبال ما عدالت رعایت نمی‌شود و تمام خرج و هزینه‌ها، صرف دو تیم بزرگ پایتخت شده و به تیم‌های دیگر کمتر اهمیت داده می‌شود. به نظرمن اگر از استقلال و پرسپولیس هم حمایت مالی نشود، روزی به مشکل می‌خورند.

حتی می‌بینید که اگر چند روز پولشان داده نشود دست به اعتصاب می‌زنند. به جز این دو تیم پایتخت تیم‌هایی مثل فولاد خوزستان، سپاهان و تراکتور هر کدام از سوی باشگاهشان حمایت مالی می‌شوند چرا که تیم‌ها اگر می‌خواهند که موفق باشند باید پول خرج کنند.

سرمربی سابق تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز درباره این که آیا از تیم‌های فجر و ملوان حمایت مالی نمی‌شود گفت: اگر از این تیم‌ها حمایت‌های مالی صورت می‌گرفت اکنون شاهد این نبودیم که این تیم‌ها در لیگ یک و یا لیگ دو مشغول بازی باشند. در زمان ما وقتی فوتبال بازی می‌کردیم بازیکنان بیشتر با عشقی که به فوتبال داشتند بازی می‌کردند و کاسبی وجود نداشت.

پیروانی ادامه داد: امروز می‌بینیم که مدیران باشگاه‌ها برای آن که موقعیت شغلی خود را از دست ندهند، اصلاً به تیم‌های پایه اهمیتی نداده و بیشتر توجه خود را به تیم بزرگسالان می‌دهند.

غلامحسین پیروانی سرمربی سابق تیم فجرسپاسی شیراز در ادامه درباره اهمیت به تیم‌های پایه فوتبال کشور گفت: در فوتبال ما به تیم‌های پایه توجهی نمی‌شود. شما دیدید که چگونه با فرهاد مجیدی برخورد کردند که چرا شکست می‌خورد. به نظر من او باید شکست بخورد تا بتواند روزی پیروز شود. الان برخی که اصلا سابقه ای در فوتبال ندارند با پول عده‌ای را خریده و وارد این رشته می‌کنند که این می‌تواند به فوتبال ما ضربه بسیار سنگینی بزند.

او افزود: تیم‌های پایه مانند زمینی هستند که اگر آن‌ها را خوب شخم زده و به موقع آبیاری کنیم، در آینده می‌توانیم محصول بسیار خوبی را بهره برداری کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار