رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: افزایش نرخ مترو در شیراز براساس مصوبه شورا و پس از تایید فرمانداری شهرستان، ابلاغ و اجرایی شده و روند قانونی را طی کرده است.
کد خبر: ۷۹۰۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳ 21 October 2019

تابناک فارس به نقل از ایسنا:نواب قائدی افزود: لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز درخواست تعیین قیمت هزار تومان برای سفر با قطار شهری را شامل می‌شد که شورا این عدد را به ۹۰۰ تومان کاهش داد و مصوب کرد.

وی گفت: مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص افزایش نرخ کرایه حمل و نقل درون شهری که قیمت خدمات مترو را نیز شامل می‌شد، به فرمانداری ارسال و بعد از تایید، به بخش‌های مختلف برای اجرا، ابلاغ شده است.

قائدی با بیان اینکه از ۲۳ مهر، شهروندان با نرخ‌های جدید کرایه در شیراز جابه‌جا می‌شوند،به اعمال سیاست‌های تشویقی ویژه شهروندانی که به طور مرتب در مسیرهای پر ترافیک از مترو استفاده می‌کنند اشاره و خاطرنشان کرد: کارت‌های سه ماهه، شش ماهه و یکساله با تخفیف‌ برای این افراد پیش‌بینی شده است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه در بعضی از روزها جابه‌جایی مسافران با مترو تا حدود ۹۱ هزار نفر در روز هم می‌رسد، اعلام کرد که روزانه به طور میانگین ۷۰ هزار نفر در ایستگاه‌های مترو شیراز جابه‌جا می‌شوند.

قائدی همچنین در پاسخ به چرایی تاخیر در بهره‌برداری ایستگاه وکیل، گفت: معماری خاصی در این ایستگاه در حال طراحی است به همین دلیل احتمالا در دهه فجر به اتمام نرسد و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

براساس مصوبه شورا و تایید فرمانداری شهرستان شیراز، از ۲۳ مهرماه نرخ کرایه‌ در بخش‌های مختلف حمل و نقل درون شهری حدود ۳۳ درصد افزایش را تجربه کرد!.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار