او با اشاره به تحصیل ۷۵ هزار دانش آموز در ناحیه ۴ آموزش و پرورش، از رسانه‌های استان خواست تا صدای دانش آموزان، اولیاء را به گوش مسئولان برساند.
کد خبر: ۸۰۴۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸ 09 December 2019

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: الله یار رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز از لحاظ وضعیت فضا‌های آموزشی در وضعیت بحرانی است و بیشتر فضا‌های این ناحیه در حال تخریب شدن است، که این مهم نیازمند عزم جدی مسئولان مربوطه است.

او افزود: به دلیل خشکسالی و مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرها، در مناطق و محله‌های جنوب کلانشهر شیراز شاهد کمبود فضای آموزشی هستیم.

رضایی با ابراز تاسف از اینکه برای ساخت فضای آموزشی زمین وجود ندارد، گفت: از مسئولان شهرداری مناطق تقاضا داریم در این زمینه ما را یاری کنند.

مدیر کل ناحیه آموزش و پرورش ۴ شهرستان شیراز از همکاری و مساعد مدیر کل نوسازی مدارس استان برای احداث فضای آموزشی هم سخن گفت و اظهار کرد: چندین خیر جهت ساخت مدارس اعلام آمادگی کردند که متاسفانه زمینی برای احداث فضا‌های آموزشی وجود ندارد و با مراجعه به مناطق مختلف شهرداری از جمله شهرداری منطقه ۳، ۷، ۱۱ تا به امروز هیچگونه همکاری در این راستا نداشته اند.

او با اشاره به تحصیل ۷۵ هزار دانش آموز در ناحیه ۴ آموزش و پرورش، از رسانه‌های استان خواست تا صدای دانش آموزان، اولیاء را به گوش مسیولان برساند.

رضایی با اشاره به بارندگی روز گذشته و ریزش سقف چوبی مدرسه طوسی در محله سعدی شیراز، ابراز داشت: والدین به دلیل قدمت ساخت فضای اموزشی توکل نمیکنند فرزندان خود را در مدارس ناحیه ۴ شیراز ثبتنام کنند.

او با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون نزدیک به ۱۷ فضای آموزشی در این ناحیه آغاز به ساخت و یا به بهره برداری رسیده است، گفت: به جرات میتوان گفت که با ساخت این فضا‌های آموزشی انقلابی در این ناحیه شده است.

رضایی همچنین در ادامه تصریح کرد: در سیل فروردین امسال، تعداد ۵ مدرسه این ناحیه تخریب شد که امید است تا پایان امسال افتتاح و مهر سال آینده در مدار استفاده خواهد گرفت.

او خاطرنشان کرد: متاسفانه مدارس ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز با کمبود امکانات مواجه هستند و در مدارس امکانات ورزشی از جمله سالن ورزشی، استخر و ... بسیار محدودی داریم.

رضایی همچنین در خصوص سیستم گرمایشی مدارس، اظهار داشت: سال گذشته اعلام کردند که ۱۸ مدرسه این ناحیه باید بازسازی و تخریب شود و متاسفانه به دلیل اینکه مکانی برای اسکان و تحصیل دانش آموزان نداریم این مهم تا کنون انجام نشده است.

او اشاره‌ای به موفقیت‌های این ناحیه کرد و افزود: آموزش و پرورش ناحیه ۴ در ارزیابی عملکرد کتبی نهایی در استان رتبه نخست را دارد. همچنین در رشته ریاضی اول، رشته تجربی دوم و در بحث قبولی کنکور بیشتر آمار قبولی در آزمون را به خود اختصاص داده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار