نماینده مردم مرودشت ضمن درخواست از دولت برای داشتن نظارت دقیق بر بازار، گفت: گرانی افسارگسیخته، مشکلات اقتصادی و معیشتی موجب نارضایتی شدید مردم است و از دولت می‌خواهیم که درآمدهای ناشی از افزایش قیمت سوخت و صادرات بنزین را به مردم و نیازمندان تخصیص دهد.
کد خبر: ۸۰۵۹۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶ 15 December 2019

تابناک فارس به نقل از ایسنا: محمد مهدی برومندی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خانواده شهدا و ایثارگران با تقدیم خون عزیزانشان ضامن بقای ایران اسلامی و امنیت و آسایش مردم شدند، اظهار کرد: اگر امروز ما نمایندگان و مسئولان بر روی این صندلی‌ها نشسته‌ایم حاصل جانفشانی ایثارگران و تقدیم خون شهدای عزیز است. خانواده‌های شهدا و ایثارگران امروز با مشکلات زیادی مواجه هستند و حتی بیمه‌های درمانی جانبازان و خانواده شهدا پرداخت نمی‌شود و به جرات می‌توان گفت امروز بیشترین مشکلات و کمترین امکانات گریبانگیر خانواده معظم شهداست.

وی افزود: قدر و منزلت خانواده شهدا را بدانیم که هر چه داریم، از تمامیت ارضی تا امنیت و آسایش مرهون خون شهدا و ایستادگی و مقاومت و صبر این عزیزان است.

نماینده مردم مرودشت با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران و ایران این روزها تحت شدیدترین دشمنی‌ها و محاصره اقتصادی و همه جانبه دشمنان قسم خورده به سرکردگی آمریکای جنایتکار است، خاطرنشان کرد: ۴۰ سال از تاریخ انقلاب اسلامی می‌گذرد و دشمنان این ملت هر روز نقشه جدیدی برای سرنگونی این ملت و نظام طراحی می‌کنند و این ملت روز به روز مقاوم‌تر می‌شود. نقشه‌های آمریکای جنایتکار در منطقه شکست خورده و نسل کشی در یمن، سوریه، عراق و فلسطین جواب نداده بلکه باعث بیداری ملت و توفیق مقاومت شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکایی‌ها در شرایطی به منطقه لشکرکشی نموده و از حقوق بشر سخن می‌گویند که ضد انسانی ترین اقدامات را علیه بشریت مرتکب می‌شوند. امروز همه دنیا آمریکا را به عنوان یک حکومت اشغالگر، تروریست پرور و کودک کش می‌دانند که در سوریه داعش را آموزش داده و مستقر می‌کنند و در شرایطی که در سوریه شاهد نسل کشی هستیم می‌گویند ماموریت ما حفاظت از منابع نفت سوریه است که در اختیار داریم.

وی با اشاره به اینکه امروز ملت ایران در معرض تروریسم اقتصادی قرار گرفته، گفت: دشمن سفره‌های مردم و اقتصاد این ملت را نشانه گرفته است و پول‌های گزاف برای ایجاد آشوب و ناامنی و تجزیه ایران هزینه می‌کنند، اما این ملت بزرگ با امید به رسیدن به قله‌های عزت، اقتدار و استقلال به فضل الهی و با مقاومت از این مشکلات عبور خواهند کرد.

نماینده مردم مرودشت با اذعان بر اینکه امروز ملت ایران از رهبری خردمندی برخوردار است که در مواقع حساس با درایت هر چه تمام این ملت را از مشکلات عبور داده است، بیان کرد: از رهبری معظم انقلاب به دلیل هدایت صحیح کشور به ویژه در آشوب‌های اخیر که مانع از برهم خوردن امنیت مردم و بازگشت آرامش به کشور شد و همچنین از حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها در مقابله با آشوب‌ها تشکر می‌کنیم.

برومندی ضمن تشکر از رئیس قوه قضائیه به دلیل برخورد قاطع با فساد، گفت: ملت ایران از اقدامات قوه قضائیه پشتیبانی نموده و امیدوار شده‌اند.

وی همچنین از رئیس دستگاه قضا درخواست کرد که یک تیم کارشناسی و بازرسی را تعیین نمایند تا نحوه واگذاری کارخانجات آزمایش مرودشت و تهران را بازرسی کند، چون کسانی که این کارخانه را که متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده خریداری نموده، آن را تعطیل و کارگران را بیکار و تولید را متوقف کرده‌اند و خطوط تولید را نیز به عنوان آهن قراضه فروخته‌اند همچنین زمین این کارخانه را در اقدامی غیرقانونی به حراج گذاشته اند.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان خاطرنشان کرد: از صندوق بازنشستگی کشوری که خود شاکی است سوال شود این کارخانه چگونه در سال ۸۳ به دلیل غفلت مدیران و مسئولان محلی و کشوری واگذار شده است و به مردم و بازنشستگان اطلاع‌رسانی شود و از حراج و مزایده زمین آزمایش جلوگیری شود.

برومندی در ادامه ضمن درخواست از دولت برای داشتن نظارت دقیق بر بازار، اظهار کرد: گرانی افسارگسیخته، مشکلات اقتصادی و معیشتی موجب نارضایتی شدید مردم است و از دولت می‌خواهیم که درآمدهای ناشی از افزایش قیمت سوخت و صادرات بنزین را به مردم و نیازمندان تخصیص دهد.

وی افزود: بخشی از مردم به ویژه در مناطق محروم و حاشیه شهرها و روستاها در فقر مطلق به سر می‌برند و نیازمند هدایت و برنامه‌ریزی قوی هستند. متاسفانه هنوز وضعیت سوخت برای ناوگان حمل و نقل عمومی روشن نیست و مردم با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

نماینده مردم مرودشت از معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و هیات وزیران به دلیل ارتقای فرمانداری مرودشت به فرمانداری ویژه تشکر کرد.

برومندی در ادامه نطق خود از وزیر راه و شهرسازی خواست که نسبت به افتتاح محور ۱۰ کیلومتری منتهی به ارسنجان، آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن مرودشت و چهار بانده شدن مرودشت- ارسنجان و مرودشت- خرامه اهتمام جدی نماید.

وی از وزیر ورزش نیز خواست که هر چه سریع‌تر عملیات اجرایی ساخت ورزشگاه ۵ هزار نفری مرودشت را که در بودجه ۹۸ تصویب شده و اعتبار اختصاص یافته را آغاز نماید.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان خطاب به وزیر بهداشت گفت: نسبت به تکمیل بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مرودشت، ۶۴ تختخوابی ارسنجان و راه اندازی بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب بیمارستان مرودشت اهتمام نمایید.

برومندی از وزیر نیرو به دلیل تامین آب کشاورزی کامفیروز و آبرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه‌اش تشکر کرد و آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به روستاهای حوزه‌های انتخابیه را خواستار شد.

وی ضمن تشکر از وزارت آموزش و پرورش به دلیل رشد ۳۰۰ درصدی ساخت مدارس در ۸ سال اخیر یادآور شد: استدعا دارم نسبت به رتبه بندی معلمان و توجه به معیشت فرهنگیان اقدام شود.

نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان همچنین از وزارت نفت به دلیل گازرسانی به شهرهای حوزه انتخابیه‌اش که در هشت سال اخیر بیش از ۴۰۰ درصد رشد داشته است تشکر کرد و از وزارت صنعت خواست که نسبت به پرداخت بهای محصولات کشاورزان سریع‌تر اقدام نمایند.

برومندی از وزیر ارتباطات مصوبه تامین اعتبار لازم برای عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری کامفیروز را خواستار شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار