قطعی گاز خطری که کارخانه‌های سیمان استان فارس را تهدید می‌کند.
کد خبر: ۸۱۰۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶ 02 January 2020

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:در پی قطع گاز تعدادی از کارخانه‌های سیمان در شهرستان‌های فارس، کارخانه سیمان قیر وکارزین تعطیل شد و تعدادی کارخانه هم در آستانه تعطیلی قرار گرفت.
معاون کارخانه سیمان قیر و کارزین گفت: در پی درخواست شرکت گاز استان، گاز کارخانه قطع شده و از ده روز گذشته کارخانه تعطیل شده است.
خوش نیت با بیان این که بیش از۲۵۰ کارگر این کارخانه بیکار شده اند افزود: شرکت گاز فارس اعلام کرده است که کارخانه‌های سیمان باید از سوخت مازوت یا کوره استفاده کنند، اما این امکان وجود ندارد.
مدیران کار خانه‌های سیمان فیروزآباد و لامرد که سیستم استفاده از سوخت مازوت دارند معتقدند که استفاده از این سوخت میزان تولید و کیفیت را کاهش می‌دهد و اگر حتی یک روز مازوت به کارخانه حمل نشود کارخانه متوقف می‌شود.
از چند سال گذشته، استفاده از سوخت مازوت، به دلیل آلایندگی‌های زیست محیطی ممنوع است.
نهاوندی مسئول آزمایشگاه محیط زیست فارس می‌گوید نامه ممنوعیت استفاده از مازوت به جای گاز به همه واحد‌های صنعتی ارسال شده است.
معاون سازمان صنعت معدن و تجارت فارس هم میگوید با مکاته با اداره گاز استان، در سال رونق تولید، هیچ واحد صنعتی تعطیل نخواهد شد.
اخلاصی قول پیگیری مشکل تعطیلی کارخحانه سیمان قیر و کارزین را داد.
در استان فارس ۱۰ کارخانه سیمان خاکستری و سفید وجود دارد که روزانه بیش از شش میلیون ششصد هزار تن انواع سیمان را تولید می‌کنند.
اگر وضعیت سوخت این کارخانه‌ها مشخص نشود، تولید سیمان در فارس تا۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار