کرم پور در ادامه با بیان اینکه وظیفه ذاتی یک نماینده قانونگذاری، نظارت و پیگیری مطالبات است، اظهار داشت: در راستای انجام وظیفه خود در قانونگذاری موفق به افزایش 4 الی 10برابری اعتبارات مصوب مجلس نسبت به لایحه دولت و پروژه های حوزه انتخابیه هستم که در طول سال های گذشته حداقل در استان فارس، بی سابقه بوده و البته کلیه اسناد آن نیز موجود است.
کد خبر: ۸۱۴۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵ 14 January 2020

تابناک فارس به نقل از خانه ملت: کوروش کرم پور حقیقی در نشست علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه، 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن عملیات تروریستی ناجوانمردانه آمریکا که منجر به شهادت سردار سلیمانی و همراهان وی شد، گفت: سیلی مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به گستاخی آمریکا را عملیات غرورآفرین، مقتدرانه و عزتمدارانه ایران اسلامی و شایسته قدردانی می دانم.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت جان باختگان جمعی از تشییع کنندگان مراسم سردار سلیمانی و سانحه هواپیمای اوکراین، ادامه داد: ضمن احترام به نتایج بررسی شورای نگهبان، خواستار بررسی اعتراضات وارده به این شورا هستم.

وی در ادامه با بیان اینکه از آغاز دوره خدمتگذاری خود از 7 خرداد سال 95 تا کنون، بلا استثنا 3 روز پایانی هفته را در حوزه انتخابیه حضور داشته و از نزدیک پیگیر مشکلات و محرومیات موکلین در منطقه بوده ام، عنوان کرد: بیش از 350 پرواز داشته و در حوزه انتخابیه میان مردم حاضر بوده ام.

کرم پور در ادامه با بیان اینکه وظیفه ذاتی یک نماینده قانونگذاری، نظارت و پیگیری مطالبات است، اظهار داشت: در راستای انجام وظیفه خود در قانونگذاری موفق به افزایش 4 الی 10برابری اعتبارات مصوب مجلس نسبت به لایحه دولت و پروژه های حوزه انتخابیه هستم که در طول سال های گذشته حداقل در استان فارس، بی سابقه بوده و البته کلیه اسناد آن نیز موجود است.

این نماینده مردم در ادامه با اشاره به نمونه هایی از افزایش اعتبارات بیان داشت: در بخش راه های مواصلاتی، در جهت اجرای احداث باند دوم شیراز-فیروزآباد-جم با افزایش 8 برابری در قیاس با دهه قبل، احداث راه آهن شیراز-فیروزآباد-فراشبند-بوشهر با افزایش 5 برابری نسبت به سال های گذشته، بهسازی راه اصلی فیروزآباد-فراشبند-کازرون با افزایش اعتبار 10 برابری نسبت به دهه گذشته، راه اصلی فیروزآباد-قیر-خانج افزایش 5 برابری، راه اصلی قیر-جهرم-فسا افزایش 4.5 برابری داشته است.

وی افزود: در بخش نیرو، آبرسانی به شهر فیروزآباد از سد تنگاب، آبیاری و زهکشی سد دیگری در منطقه با افزایش 5 برابری اعتبارات نسبت به ادوار گذشته و تخصیص بیش از 3 برابر اعتبارات، در بخش بهداشت و درمان توسعه بیمارستان فیروزآباد و آمادگی برای افتتاح با پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی با اعتباری بالغ بر 62 میلیارد تومان، در بخش آموزش عالی تکمیل احداث آموزشکده فنی و حرفه ای پسرانه فیروزآباد و اخذ مجوز رشته و راه اندازی آن در اواخر سال 98 را داشته ایم.

کرم پور اضافه کرد: در بخش ورزش احداث 5 زمین چمن فوتبال که در مراحل پایانی بهره برداری است همچنین سالن های چندمنظوره ویژه بانوان در حوزه انتخابیه احداث شده و تکمیل 4 سال ورزشی دیگر را داشته ایم و 22 زمین فوتسال نیز به بهره برداری رسیده و به هیأت های ورزشی بالغ بر 4 میلیارد تومان کمک شده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان فارس ادامه داد: افزایش 5 برابری حقوق مستمری بگیران تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، افزایش نقدی چند میلیاردی از طریق کمیته امداد، اعطای 2 هزار فقره تسهیلات بانکی، در بخش آموزش و پرورش پیگیری جهت رتبه بندی فرهنگیان، تصمیمات جهت اجرای آیین نامه قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت تمام مربیان و آموزش دهندگان واجد شرایط و حق التدریس، پرداخت پاداش بازنشستگان تا سال 97، پرداخت معوقات نیروهای حق التدریس نیز انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات در حوزه گازرسانی عنوان کرد: افزایش 6 برابری گازرسانی روستایی از سال 95 داشته ایم و در بخش برق افزایش 4.5 برابری داشته ایم همچنین در حوزه عشایری بالغ بر 20 میلیون تومان و 5 میلیون تومان تسهیلات کم بهره و 6 میلیون تومان کمک مالی به عشایر و ثبت جهانی آثار باستانی را نیز داشته ایم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب 2 بار توسط ساواک دستگیر شدم و جزء نیروهای اصلی انقلابی در شهر فیروزآباد بودم و 3 برادر شهید تقدیم انقلابی اسلامی کردیم، اولین نیرو در اعزام به مناطق جنگی بودم و فرمانده گردان بودم و همرزم شهید جهان آرا و در پایان جنگ محور عملیاتی را برعهده داشتم و بعد از جنگ نیز فرمانده نیروهای تیپ 33 هوابرد المهدی در شرق کشور بودم و در غرب نیز به عنوان فرمانده تیپ دوم مریوان بوده و در تمام صحنه ها، جزء نیروهای مخلص و جان بر کف بوده ام. 50 درصد جانبازی و 72 ماه جبهه دارم که گوشه ای از سابقه انقلابی بودن و ولایتمدار بودن من است که اگر در مجلس بمانم سربازم و اگر در مجلس نباشم باز هم سرباز نظام خواهم بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار