مشاور فرماندهی معظم کل قوا گفت:تصریح کرد: ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هیچ موفقیتی در بیرون از مرز‌ها ندارد و به دنبال نجات از استیضاح در کشور خود بود و، چون سابقه سازنده‌ای درون جامعه آمریکا نداشت، به دنبال شناسنامه‌ای بود که برای خودش شکل دهد، این شد که به دنبال ترور سلیمانی رفت.
کد خبر: ۸۱۴۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶ 15 January 2020

تابناک فارس به نقل از مهر:سردار حسین دهقان در مراسم پاسداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور قشر‌های مختلف مردم در حسینیه حضرت زینب (س) لامرد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی اظهار کرد: سردار سلیمانی نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای تمامی ملت‌های آزادی خواه دنیا در این چند دهه مبارزه با ظلم و غارت، جنگید و تمام برنامه‌های غرب را ناکام گذاشت.

او افزود: سردار سلیمانی یک الگو و اسوه‌ای بود که در تمام دنیا شناخته شده و همچنین یک اندیشه و منش مبارزه با ظلم و نسل کشی داشت.

مشاور فرماندهی معظم کل قوا به ولایت پذیری سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: او وصیت کرده بود که روی سنگ قبرم بنویسید سرباز ولایت، زیرا همیشه خود را سرباز ولایت و رهبری می‌دانست و بر روی سنگ قبر وی هم سرباز ولایت شهید قاسم سلیمانی حک شد.

او افزود: سپهبد سلیمانی همواره خود را در ردیف همرزمان شهید خود می‌دید و مقام معظم رهبری او را شهید زنده خطاب می کردند و قبل از اینکه شربت شهادت بنوشد حس شهادت در وجودش موج می‌زد.

مشاور فرماندهی معظم کل قوا در همین زمینه افزود: سردار سلیمانی همیشه به دنبال شهادت می‌دوید و در این چهل سال همواره خود را شهید می‌یافت و غصه اش این بود که چطور در کنار همرزمان شهیدش نیست.

سردار دهقان در خصوص اینکه چرا حاج قاسم در قلب مردم آزادی خواه قرار گرفت و مردم همواره او را دوست می‌داشتند، گفت: اولین ویژگی ایشان خلوصشان بود و با نحوه تعامل و رفتار با دیگران خود را دل ها جا داد.

مشاور فرماندهی معظم کل قوا در این مراسم خاطرنشان کرد: قاسم عزیز ما در جایی درس کلاسیک نخوانده بود و به خاطر خدایی بودنش آنچنان جلوه عرفانی و نورانیتی از خودش نشان داد و به دیگران انتقال می‌داد که نتیجه این معنویتی شد که در او متبلور شده بود.

او با بیان اینکه همه چیز او شریعت اسلامی بود، که از ما می‌خواست و اسلام را در خود و همچنین جامعه پیاده کرده بود، گفت: شهید سلیمانی دارای صعه صدر بود و در دل دشمن چنان می‌تاخت که رعب و وحشت عجیبی ایجاد کرد بود، که همین سلیمانی دشمن را به ترس وا می‌داشت، اما در برخورد با مردم و خانواده‌های شهدا، خیلی مهریان و متین بود.

وزیر اسبق دفاع، با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در منطقه امنیت را به وجود آورده بود و بین ملت‌ها عزت داشت، ادامه داد: مردم منطقه از برکت و وجود سردار سلیمانی امنیت را می‌دیدید و به خوبی حس می‌کردند، و به ایشان پناه می‌آوردند و برای او فرق نمی‌کرد که سنی باشد یا ایزدی، و یا اینکه ترک باشد یا بلوچ، و همیشه تعلق به خدا و اسلام و بشریت داشت، و به همین دلیل قلوب مردم را تسخیر و همچنین عزت پیدا کرد.

دهقان گفت: قاسم سلیمانی سردار ولایت و منش او تبعیت پذیری از ولایت بود و مأمور و مکلف به آنچه که رهبری از او می‌خواست انجام می‌داد.

او تصریح کرد: او فرمانده‌ای شجاع و باتدبیر بود و در شرایط سخت و بزنگاه‌های تعیین سرنوشت، به خوبی تصمیمی قاطع می‌گرفت و تمامی همراهان را بدون استثنا با خود همراه و هم گام می‌کرد.

سردار دهقان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی دست پرورده مکتب اسلام و رشد یافته در دامن امام و رهبری بود تاکید کرد: شهید سپهبد سلمیانی تنها نیست و هزاران هزار، قاسم در سطح دنیا هستند که راهش را ادامه دهند و نام او بر قلب همه آزادی خواهان جهان حک شد، او تازه متولد شد، و قاسم شهید قدرتمندتر از سلیمانی ست.

مشاور فرماندهی معظم کل قوا افزود: پس از شهادت قاسم سلیمانی وحدت و خود باوری و حس غرور موج می‌زند و در بیرون از مرز‌ها هم همینطور است و این خون شهید است.

او گفت: سردار سلمیانی در این چند مدت تمامی برنامه‌های آمریکا و استکبار را با شکست مواجه کرد و هیمنه نظام سلطه، آمریکا و اسرائیل را فرو ریخت و آمریکا و ازنابشان همیشه به دنبال تلافی بودند و این تلافی هم اتفاق افتاد.

سردار دهقان تصریح کرد: قاسم سلیمانی هر کجا رفت به مردم آن منطقه، و ملت‌ها هویت داد، اما آمریکایی‌ها برعکس هستند.

او تصریح کرد: ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هیچ موفقیتی در بیرون از مرز‌ها ندارد و به دنبال نجات از استیضاح در کشور خود بود و، چون سابقه سازنده‌ای درون جامعه آمریکا نداشت، به دنبال شناسنامه‌ای بود که برای خودش شکل دهد، این شد که به دنبال ترور سلیمانی رفت.

مشاور فرماندهی معظم کل قوا گفت: تمامی اتفاقات که به دست آمریکایی‌ها انجام می‌شود و رقم می‌خورد توسط اسرائیل برنامه ریزی، و عرب‌ها پول و هزینه آن را پرداخت و امریکایی‌ها آن را انجام می‌دهند که در ترور سلیمانی کشور‌های عرب منطقه سکوت اختیار کردند.

دهقان افزود: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با شهید کردن سردار سلیمانی جبهه مقاومت فروپاشی صورت می‌گیرد و مردم با ترس و ناامیدی مواجهه می‌شوند و این اتفاق نیافتد.

مشاور فرماندهی معظم کل قوا افزود: او نماد امنیت اقتدار و مبارزه با استکبار و آمریکا بود و با ترور قاسم سلیمانی همه چیز برعکس شد.

او به پیامد‌های پس از شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: خوی استکباری آمریکا بیش از آنچه در گذشته بود آشکار شد و نشان دادند که هیچ نهاد بین المللی برای نظام آمریکا ارزش ندارد.

سردار دهقان گفت: دنیا فهمید که هیچ دولت و کشوری نمی‌تواند از دست آمریکایی‌ها امنیت تأمین کنند و پروتکلی که مورد تأیید ملت هاست هیچ موضوعیتی ندارد و آنها رسماً پذیرفتند که داعش را آنها به وجود آوردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار