استاندار فارس گفت: سال گذشته بیشترین ثبت سرعت غیر مجاز در محور جدید کازرون به سمت شیراز بوده که در سال جاری تلاش می‌شود سرعت را به میانگین کشور برسانیم.
کد خبر: ۸۱۶۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰ 22 January 2020

تابناک فارس به نقل از فارس:عنایت الله رحیمی در نشست شورای هماهنگی ترافیک استان فارس و شورای هماهنگی راهبردی تصادفات، اظهار داشت: کاهش قدر مطلق تلفات جاده‌ای نشان‌دهنده عزم دولت است که از سال 91 تلفات و فوتی‌ها زیاد بوده و در سال جاری بیش از 2 یا 3 برابر کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه استاندارد نبودن وسیله نقلیه، جاده، نبستن کمربند ایمنی و عامل انسانی بیشترین مشکل را برای وقوع تصادف جاده‌ای ایجاد می‌کند، افزود: اطلاع‌رسانی و آموزش می‌تواند علاوه بر افزایش فرهنگ ترافیک در میان اقشار مختلف جامعه نقش مهمی در کاهش تصادف در محور‌های مواصلاتی، دورن و برون شهری ایجاد کند.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: راه‌اندازی کارگاه راهسازی فعال در شمال، جنوب، غرب و شرق فارس با وجود تمامی تنگنا‌های مالی و اعتباری که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و نیز اتصال راه‌های فرعی به اصلی، بزرگراه و آزادراه‌ها بستر مناسبی برای کاهش مرگ و میر ناشی از تصادف ایفا کند.

رحیمی تصریح کرد: جداسازی و استاندارد سازی مسیر‌های رفت و برگشت، حذف نقاط حادثه‌خیز، شناسایی نقاط پر تردد و کنترل تصادف در قالب پژوهش عمیق و میدانی با حضور کارشناسان پلیس راه و مهندسان راه‌سازی حرکت‌های خوبی در طی 2 سال اخیر بوده است.

وی بیان داشت: گسترش فعالیت پلیس راهور با توجه به مشکل مالی، نصب دروبین در دورن و برون شهر، افزایش نیرو و افسران جوان و پرتلاش، جابجایی و احداث ساختمان‌های مورد نیاز پلیس راه‌ها و نیز علاوه بر استفاده از تکنولوژی جدید برای کنترل محور‌ها ازسازمان‌های مردم نهاد استفاده شود تا تصادف کاهش یابد.

رحیمی ابراز داشت: سال گذشته بیشترین ثبت سرعت غیر مجاز در محور جدید کازرون به سمت شیراز بوده که در سال جاری تلاش می‌شود سرعت را به میانگین کشور برسانیم.

وی استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی به عنوان خطر اصلی در ایجاد تصادف اعلام کرد و گفت: افراد خاطی که هنگام رانندگی اقدام به استفاده از گوشی همراه می‌کنند با اعمال جرائم سنگین بازدارنده از سوی پلیس راهور روبه‌رو شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار