هواشناسی فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس را تا ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه عصر امروز اعلام کرد. سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد:با توجه به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما از روز جمعه تا یکشنبه احتمال وقوع سرمازدگی و یخ زدگی در باغ‌ها و مزارع و خسارت به مرغداری‌ها و دامداری‌های استان فارس وجود دارد.
کد خبر: ۸۱۶۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰ 22 January 2020

میزان بارش ها تا بعد از ظهر امروز

مدیرکل هواشناسی فارس گفت: بیشترین میزان بارندگی سامانه اخیر در استان تا ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه عصر امروز در اردکان ۱۲ و ۶ دهم، زرقان ۶ و ۴ دهم و درودزن ۵ و ۸ دهم میلی متر بوده است.

میزان بارش برف و باران در شهرستان های فارس | هشدار سرمازدگی به کشاورزان و دامداران فارس

هشدار به کشاورزان و دامداران فارس

سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد:با توجه به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه‌ای دما از روز جمعه تا یکشنبه احتمال وقوع سرمازدگی و یخ زدگی در باغ‌ها و مزارع و خسارت به مرغداری‌ها و دامداری‌های استان فارس وجود دارد.

به باغداران توصیه شده است از انجام عملیات محلول پاشی و سم پاشی خودداری و از پوشش‌های دوجداره و وسایل گرمایشی در گلخانه‌ها استفاده کنند.

هرس نکردن درختان، سرویس و آماده سازی بخاری‌ها و تامین سوخت مورد نیاز در مرغداری‌ها، پوشاندن سر قاب کلنی‌های زنبور عسل، کنترل و تمیز کردن دریچه‌های ورودی و خروجی آب مراکز پرورش ماهی از دیگر توصیه‌های اعلام شده است.

بارش های فارس خسارتی نداشته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت:خوشبختانه تاکنون خسارتی ناشی از بارش‌ها در استان گزارش نشده و همه محورهای مواصلاتی باز و تردد روان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار