مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از صدور حکم جریمه ۹ میلیارد ریالی برای قاچاقچی ماینر ( دستگاه استخراج ارز دیجیتال) در شیراز خبر داد.
کد خبر: ۸۲۳۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶ 18 February 2020

تابناک فارس به نقل از ایلنا: علی مبشری گفت: شمار زیادی دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) اخیرا در شهرستان شیراز کشف شده است.

او با یادآوری اینکه این تجهیزات از یک کامیون، کشف و یک نفر در این رابطه بازداشت شده بود، گفت: متهم در اعترافات خود اعلام کرده بود که این محموله از بندر گناوه به مقصد شیراز بارگیری شده بود.

مبشری گفت: پس از تکمیل تحقیقات، شعبه پنجم ویژه قاچاق کالا و ارز استان فارس حکم به ضبط ماینرهای مکشوفه و جریمه ۹ میلیارد ریالی متهم صادر کرد.

وی با اشاره به کشف یک انبار بزرگ و مقادیری کاغذ احتکار شده، گفت: از این انبال ۲۹ هزار بسته کاغذ کشف و پرونده‌ای در شعبه ویژه احتکار تعزیرات فارس برای رسیدگی به آن باز شده است.

مبشری با بیان اینکه انبار یاد شده در سامانه جامع انبارها ثبت نشده بنابراین تخلف احتکار محرز است، گفت: برای متهم پرونده قرار وثیقه صادر و کاغذهای مکشوفه نیز با دستور رییس شعبه ویژه احتکار در بازار عرضه شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس با بیان اینکه حکم پرونده به زودی صادر و اطلاع رسانی خواهد شد، افزود: از شهروندان تقاضا داریم چنانچه اطلاعی از احتکار کالا در سطح استان دارند مراتب را به سامانه ۱۲۴ سازمان صمت یا ۱۳۵ تعزیرات گزارش دهند.

برچسب ها: قاچاقچی ، ماینر ، جریمه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار