استاندار فارس ضمن تاکید بر این مطلب که مردم به ندای رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر مشارکت در انتخابات، لبیک گفته و خواهند گفت، ادامه داد: امنیت تمام شعبات اخذ رای در سراسر استان فارس تامین شده تا مردم بدون هیچ دغدغه‌ای بتوانند در رقم زدن سرنوشت خود سهیم شوند.
کد خبر: ۸۲۴۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵ 21 February 2020

تابناک فارس به نقل از ایرنا:عنایت الله رحیمی که جمعه دوم اسفند در اولین دقایق رای گیری انتخابات در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز حاضر شده بود و پس از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران افزود:‌ براساس بازدید میدانی که از زمان شروع رای‌گیری از شعبات مستقر در حرم مطهر شاهچراغ (ع) داشتم مردم از اولین لحظات آغاز اخذ رای استقبال چشمگیری داشتند.
استاندار فارس عنوان کرد: اعضای هیات نظارت و هیات اجرایی در همه شعبه‌ها حضور دارند و اکنون صف‌های مردمی در مقابل شعبه‌های اخذ رای تشکیل شده است.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که مردم به ندای رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر مشارکت در انتخابات، لبیک گفته و خواهند گفت، ادامه داد: امنیت تمام شعبات اخذ رای در سراسر استان فارس تامین شده تا مردم بدون هیچ دغدغه‌ای بتوانند در رقم زدن سرنوشت خود سهیم شوند.
رحیمی اضافه کرد: قطعا با بصیرت مردم و تلاش نیروهای برگزار کننده انتخابات امروز روز خوبی در تاریخ ایران اسلامی رقم خواهد خورد.
وی از مردم و تمام ساکنان استان فارس نیز درخواست کرد که رای دادن را به لحظات پایانی امروز موکول نکنند زیرا رفته رفته بر ازدحام در شعبات افزوده می‌شود و از هم اکنون با حضور در شعبه های رای گیری، رای خود را به صندوق بریزند.
رحیمی در زمینه سرعت بخشی به اعلام نتیجه نهایی انتخابات گفت: طبیعتاً دقت لازم برای شمارش آرا مورد نیاز است تا حقی از کسی در این دوره انتخابات ضایع نشود ولی با توجه به الکترونیکی بودن اغلب مراحل رای گیری در این دوره دیگر دغدغه رای دادن چندین باره افراد و تخلفاتی از این دست وجود ندارد.

 

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز جمعه دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور در حال برگزاری است. در استان فارس و چهار استان دیگر، به صورت همزمان انتخابات نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برپا است.
سه هزار و ۲۲۷ شعبه اخذ رای در استان فارس برای اخذ رای از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از واجدان شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند پیش‌بینی شده است.
استان فارس دربرگیرنده ۳۶ شهرستان، ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که سهم حوزه انتخابیه شیراز و زرقان، چهار کرسی نمایندگی است.
بنا بر اعلام شامگاه پنجشنبه اول اسفندماه جاری رئیس ستاد انتخابات استان فارس، هم اینک تعداد کاندیداهای نمایندگی ۲۵۱ نفر است که از این تعداد ۲۱۹ نفر مرد و ۳۲ نفر زن هستند.
سید احمد احمدی زاده افزود:‌ از شروع ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان فارس، ۹۲۴ نفر در این استان اقدام به نام‌نویسی کردند و ۹ نفر نیز حوزه انتخابیه خود را از سایر نقاط کشور به فارس انتقال دادند که در این میان،‌ تاکنون ۲۰۵ نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس انصراف داده‌اند.
بنا بر اعلام معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، چهار شعبه اخذ رای برای پیروان ادیان الهی (ارامنه، زرتشتیان و کلیمیان) در شهر شیراز در نظر گرفته شده است.
پس از فوت آیت الله اسدالله ایمانی نماینده فقید ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، یک کرسی مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری خالی ماند که تعیین سرنوشت این کرسی در انتخابات همزمان دوم اسفندماه پیش‌بینی شده است.
مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری پنج کرسی دارند که در دوره پنجم، هم‌اینک حضرات آیات سید علی اصغر دستغیب، احمد بهشتی، سید محمد فقیه و علی اکبر کلانتری به نمایندگی از این استان در این مجلس حضور دارند و تکلیف یک کرسی باقیمانده باید در انتخابات میان‌دوره‌ای مشخص شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار