دبیرخانه شورای فضای مجازی استان فارس با صدور اطلاعیه‌ای به انتشار دهندگان اخبار جعلی در خصوص بیماری کرونا ویروس جدید، هشدار داد.
کد خبر: ۸۲۵۵۰۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳ 23 February 2020

تابناک فارس به نقل از ایسنا:دبیرخانه شورای فضای مجازی استان فارس طی اطلاعیه‌ای با اشاره به انتشار اخبار جعلی پیرامون بیماری کرونا ویروس جدید در شبکه‌های اجتماعی، به منتشرکنندگان چنین اخباری هشدار داد که با برخورد قانونی و شدید دستگاه‌های ناظر مواجه خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: با توجه به انعکاس اخباری مبنی بر گسترش ویروس کرونا در برخی مناطق کشور منجمله استان قم، برخی از کاربران فضای مجازی، با انتشار اخبار غیرواقعی، باعث ایجاد رعب و وحشت بین هموطنان شده‌اند و این در حالی‌ست که بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان فارس تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در فارس تایید نشده است.

این اطلاعیه تاکید کرده است که در صورت مشاهده موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس، موضوع در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز sums.ac.ir ، رسانه ملی و خبرگزاری های رسمی به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

در ادامه این اطلاعیه از شهروندان درخواست شده است که در خصوص بیماری کرونا ویروس جدید صرفا براساس هشدارها و اخبار منتشر شده از سوی مراجع رسمی، عمل کرده و از دامن زدن به شایعات و بازنشر اخبار جعلی که منجر به برهم خوردن آرامش جامعه می‌شود، پرهیز کنند.

اطلاعیه شورای فضای مجازی فارس تاکید کرده است که فعالان فضای مجازی، خصوصا مدیران و کاربران گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از انتشار اخبار غیر مستند و غیر موثق خودداری کرده و در راستای انتشار آموزش های پیشگیرانه عمل کنند.

این اطلاعیه از شهروندان درخواست شده که گزارش‌های خود را با مراجعه حضور به مراکز پلیس فتا یا رجوع به نشانی cyberpolice.ir، یا تماس با واتس‌آپ شماره 09164019158 اعلام کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار