مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از انجام روند ضدعفونی و گندزدایی کتابخانه‌های عمومی استان به منظور پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد.
کد خبر: ۸۲۶۶۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲ 27 February 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:روح الله منوچهری عنوان کرد: با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور و آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری از شیوع این ویروس، روند ضدعفونی و گندزدایی کتابخانه‌های عمومی استان فارس انجام شده است.

او با بیان اینکه ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی در مدت زمان تعطیلی انجام شده است، گفت: با مصوبه کمیته سلامت استان و به منظور حفظ سلامتی کاربران و اعضای کتابخانه‌های عمومی، تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس از دوشنبه تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اعلام اینکه کتابخانه‌های عمومی آمادگی کامل برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را دارند و در این مورد برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است، خاطرنشان کرد: تمامی بخش‌های کتابخانه‌های عمومی از جمله مخزن و وسایل مورد استفاده عموم، ضدعفونی شده است.

منوچهری با تأکید بر اینکه کتابخانه‌های عمومی همچون دیگر مراکز فرهنگی و آموزشی محل تجمع افراد و خدمت رسانی به عموم مردم است، گفت: روند ضدعفونی و گندزدایی کتابخانه‌های عمومی استان فارس به صورت مسمتر انجام خواهد شد تا پس از بازگشایی کتابخانه‌های عمومی مشکلی برای ارائه خدمات وجود نداشته باشد.

به گفته او، روند ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش انجام شده است.

این در حالی است کتابخانه‌های عمومی، به عنوان پایگاه‌های اجتماعی و فرهنگی از آغاز شیوع بیماری کرونا در چین، روند اطلاع رسانی و آموزش به اعضا و مراجعان کتابخانه‌ها را برای پیشگیری از شیوع این بیماری آغاز کرده است. برگزاری کلاس‌های آموزشی و توجیهی، توزیع و نصب بروشور‌های اطلاع رسانی در کتابخانه ها، حضور در مدارس و اماکن عمومی برای ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه، از جمله اقدامات انجام شده طی ماه‌های اخیر در کتابخانه‌های عمومی بوده است.

گفتنی است تمدید مدت زمان تعطیلی کتابخانه‌های عمومی تابع نظر کارگروه سلامت استان فارس است که در این خصوص تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار