معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به شناسایی هشت مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس، گفت: با شناسایی موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۳۵ نفر رسید.
کد خبر: ۸۲۸۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰ 03 March 2020

دکتر «عبدالرسول همتی» بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس در استان فارس را در گروه های سنی ۳۰ تا ۵۹ سال و بالای ۶۰ عنوان کرد.

او افزود: از مبتلایانی که تاکنون شناسایی شده اند، متاسفانه امروز و روز گذشته یک نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی ناشی از کهولت سن و بیماری های زمینه ای فوت کرده است.

این مقام مسوول در دانشگاه اعلام کرد: از تعداد ۳۵ مورد مبتلا، سه نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، ۱۵ نفر نیز با توجه به وضعیت جسمانی مطلوب در شرایط ایزوله خانگی تحت نظر هستند.

دکتر همتی بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون همکاران آزمایشگاه مرجع معاونت بهداشت، نمونه ۲۳۴ فرد مشکوک را مورد آزمایش قرار داده اند که خوشبختانه جواب آزمایش ۲۰۱ نفر منفی بوده است، دو نمونه مثبت هم توسط انستیتو پاستور از نمونه های ارسال شده از دیگر دانشگاه های استان اعلام شده است.

او ضمن تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توصیه کرد: هم استانی ها لازم است در این ایام از ترددهای غیرضروری پرهیز کرده، در هنگام سرفه و عطسه جلوی دهان و بینی خود را با آرنج یا دستمال بگیریم و بلافاصله دستمال را در یک پلاستک گره زده دور انداخته و دست ‌های خود را بشوییم، از دست دادن و روبوسی بشدت پرهیز کرده و از تماس نزدیک با بیماران دارای علائم تب و سرفه خودداری کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه یادآور شد: اگر تب، سرفه یا هرگونه مشکلی در تنفس داریم، باید به پزشک خانواده خود مراجعه کرده و در صورت داشتن سابقه سفر، به پزشک اطلاع دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار