رئیس پلیس راهور استان فارس گفت: پلیس با هوشیاری کامل و پشتیبانی از تیم‌های بهداشتی در حال رصد محور‌های ورودی استان است. اما تمامی افراد بدانند که اجاره دادن و جابجایی پلاک خودرو‌ها برای عبور از مبادی ورودی، جرم می‌باشد و مجازات در پی دارد و ماموران پلیس در صورت مشاهده، خودرو متخلف را متوقف کرده و راننده را به مراجع قضائی معرفی می‌کنند.
کد خبر: ۸۳۳۱۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵ 22 March 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:سرهنگ عباسی گفت: پلیس با هوشیاری کامل و پشتیبانی از تیم‌های بهداشتی در حال رصد محور‌های ورودی استان است. اما تمامی افراد بدانند که اجاره دادن و جابجایی پلاک خودرو‌ها برای عبور از مبادی ورودی، جرم می‌باشد و مجازات در پی دارد و ماموران پلیس در صورت مشاهده، خودرو متخلف را متوقف کرده و راننده را به مراجع قضائی معرفی می‌کنند.

او اضافه کرد: جابجا کردن پلاک به تجهیزات و ابزار برای باز کردن پلاک و پرچ مجدد آن نیاز دارد و پلاک خودرو‌ها توسط ماموران نیز با مشخصات خودرو مطابقت داده می‌شود.

رئیس پلیس راهور فارس تاکید کرد: با سرقت پلاک خودرو‌های بومی توسط افراد سودجو در شرایطی که مبادی ورودی شهر‌ها برای مقابله با کرونا کنترل می‌شود نیز به شدت برخورد قانونی صورت می‌گیرد و چنانچه مالکان خودرو‌ها با سرقت پلاک خود، مواجه شدند باید سریعا موضوع سرقت را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

او افزود: با گزارش سرقت پلاک خودرو، پلاک اعلام شده به سرعت در سامانه هوشمند ثبت پلاک‌های سرقتی قرار می‌گیرد و توسط دوربین‌های پلاک خوان جاده‌ها و ورودی‌های استان قطعا شناسایی و توقیف می‌شود.

رئیس پلیس راهور فارس در پایان، ضمن تقدیر از تلاش‌های جامعه پزشکی کشور در مقابله با شیوع بیماری کرونا از شهروندان درخواست کرد در راستای کمک به قطع زنجیره شیوع این ویروس منحوس از هرگونه مسافرت‌های غیرضروری و تردد‌های بی مورد در سطح معابر شهری جدا خودداری کنند.

لازم به ذکر است استفاده از پلاک خودروی دیگران به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، مصداق جعل پلاک بوده و مرتکب به مجازات حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار