رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه تست ۴ نفر دیگر از بیماران مثبت اعلام شده است، گفت: تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در این شهرستان به ۳۹ نفر رسید.
کد خبر: ۸۳۳۳۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳ 23 March 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:محمد رحمانیان گفت: باز هم عدم رعایت نکات بهداشتی در مراودات خانوادگی مشکل ساز شد و امروز ابتلای سه عضو یک خانواده به ویروس کرونا تایید شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: امروز دوشنبه ۴ فروردین نتیجه ۱۲ نمونه ارسالی به شیراز دریافت شد که در این میان ۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی و به ثبت رسید.

او ادامه داد: هر ۴ بیمار جهرمی هستند، ۳ آقای ۱۵، ۴۱ و ۵۲ ساله و یک دختر خانم ۱۳ ساله که همگی در حال سپری کردن دوره درمان خود هستند.

رحمانیان گفت: ۳ نفر از مبتلایان جدید عضو یک خانواده هستند که به احتمال قریب به یقین ویروس از طریق یکی دیگر از اعضای خانواده که قبلا ابتلایش به کرونا مثبت اعلام شده بود، به ایشان منتقل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به سرعت شیوع کرونا ویروس در کشور، گفت: شیوع کرونا به گونه‌ای است که اگر توصیه‌های بهداشتی، چه فردی و چه اجتماعی رعایت نشود، هر کسی می‌تواند به یک ناقل بیماری تبدیل شده و سلامت نزدیکانش را به خطر بیندازد؛ از همین رو بهترین راه برای پیشگیری از بیماری و قطع زنجیره انتقال ماندن در خانه است.

رحمانیان افزود: روز‌های پیش رو روز‌های حساسی به شمار می‌آیند، با توجه به هشدار‌ها کاری کنیم افزایش تدریجی مبتلایان به افزایش تصاعدی تبدیل نشود.

ویروس کرونا با عنوان رسمی «کووید-۱۹» از دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هووی چین شیوع یافت.

ویروس کرونا همانند بسیاری از ویروس‌های دیگر بدنه‌ای از جنس لیپید (نوعی ازچربی طبیعی) دارد که با مواد شوینده از بین می‌رود. برای همین شستن دست و صورت و وسایل با مواد شوینده مثل صابون و یا مواد ضد عفونی کننده، ویروس را از بین می‌برد.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار