رییس پلیس فتا استان از شگرد جدید کلاهبرداران سایبری با عنوان کمک به نیازمندانی که در قرنطینه خانه به موجب شیوع بیماری کرونا هستند، خبر داد.
کد خبر: ۸۳۵۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱ 30 March 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: در پی شیوع بیماری کرونا در کشور، این موضوع بهانه و شگرد جدیدی برای کلاهبرداران سایبری به منظور کلاهبرداری از شهروندان و برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های آنان شده است.

او با اشاره به مراجعه شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری و برداشت غیر مجاز از حساب آنها، افزود: متاسفانه کلاهبرداران سایبری با درج تصاویر غیر واقعی از نیازمندان در کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی از احساسات شهروندان سوء استفاده کرده و تقاضای مبالغی برای کمک به نیازمندان می‌نمایند و در مواردی نیز به منظور پرداخت کمک‌های مالی شهروندان، آن‌ها را به صفحات و درگاه‌های جعلی بانکی (فیشینگ) هدایت می‌کنند.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: شهروندان در صورت کمک به نیازمندان حتما باید از طریق مراکز معتبر از قبیل کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقدام و هرگز فریب اینگونه صفحات و گروه‌های جعلی را نخورند.

رییس پلیس فتا استان فارس گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار