معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه داراب گفت: از روز اول اعلام انتشار ویروس کرونا در کشور ستاد مدیریت بحران در شهرستان داراب تشکیل و اقدامات پیشگیرانه انجام و همکاری مردم سبب شد داراب تا امروز کمترین بیمار مبتلا به کرونا را در استان داشته باشد.
کد خبر: ۸۳۵۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲ 30 March 2020

تابناک فارس به نقل از ایرنا:علی مظفری دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹ افزود: مردم فهیم و همراه داراب با همراهی مدیران شهرستان، تمام دستورالمعل های ستاد بحران را در شهرستان اجرا کردند و همین امر سبب شد که تا امروز فقط یک مورد مثبت از اهالی شهرستان داراب داشته باشیم و این نشانگر فرهنگ بالای مردم این دیار است.
معاون استاندار فارس به تقسیم شهر داراب به ۳۵ منطقه و تحویل آن به هر کدام از اداره های شهرستان سخن گفت و بیان کرد: مدیریت هر منطقه بر عهده رییس یک اداره است و تمام برنامه ریزی ها را آن مدیر و با هماهنگی ستاد مدیریت بحران انجام می دهد که توزیع مواد ضدعفونی کننده و همچنین توزیع اقلام غذایی برای افراد مستضعف از وظایف آن اداره است.
وی همچنین به گندزدایی و ضدعفونی کردن شهرها و روستاهای شهرستان داراب اشاره کرده و افزود: شهرداری ها؛ دهیاری ها؛ جهاد کشاورزی و کشاورزان؛ بسیج؛ خیرین و ... همه و همه پای کار آمدند تا در یکماه گذشته با محلول آب ژاول که توسط آبفای روستایی شهرستان و استخر فیروزآبادی شهر داراب در حال تولید است تمام معابرعمومی، مغازه ها، اداره ها، بیمارستان و تمام نقاط پر رفت و آمد را ضدعفونی کنیم.
فرماندار ویژه داراب در ادامه از کسبه و بازاریان تشکر ویژه کرد و گفت: این اصناف بیش از یک ماه است که به شعار درخانه می مانیم گوش داده اند و همین امر سبب شده که داراب یکی از کم خطرترین شهرهای کشور باشد.
مظفری به تولید روزانه چهار هزار ماسک توسط خیاطی ها و مراکز مجاز داراب اشاره کرد و افزود: مرکز خیریه دست های مهربان حاج بهمنی و پسران؛ دانشکده حکیم عباس دارابی؛ تولیدی کیف و کفش دارابگرد وروستای دولت آباد ... به صورت داوطلبانه و رایگان اقدام به تولید ماسک کرده اند که پس از استریل و تایید شبکه بهداشت در سطح شهرستان توزیع می شود.
وی از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان داراب را توزیع روزانه الکل اتانول ۷۰درصد برای منازل، اداره ها، بانک هاو ... ؛ کنترل ورودی های شهرستان توسط تیم های بسیجی و انتظامی وامنیتی؛ ارائه خدمات غیرحضوری به مردم؛ تمهیدات لازم برای مراجعه مردم به اداره ها و اعلام کرد.
فرماندار ویژه داراب از گردان امام علی (ع)، گردان ۳۰۳ امام حسین (ع)، بسیجیان گردان بیت المقدس شهید کلاهدوز؛ بسیج دانشجویی و همچنین تمام بسیجیان بخش های مختلف شهرستان داراب قدردانی کرد و گفت: همکاری بسیجیان، خانواده معظم شهدا، رزمندگان دفاع مقدس وجانبازان عزیز در این بحران ستودنی بود.
وی همچنین از خط مقدم جبهه این جنگ یعنی پزشکان، پرستاران، بهورزان، کادر بهداشتی و درمان شهرستان تشکر ویژه کرده و گفت: ما نمی توانیم حتی ذره ای از خدمات و جانفشانی این عزیزان را جبران کنیم.
شهرستان داراب در ۴۰ روز گذشته جمعاً ۶۰ مورد مشکوک به ویروس کرونا داشته که از این تعداد ۴نفر مثبت بوده که ۲ نفر از قم به داراب مراجعه کردند که همان روز به شیراز اعزام شدند و یک نفر هم زرین دشتی بود که پس از مراجعه به بیمارستان داراب به شیراز اعزام شد و یک خانم به دلیل آمدن یکی از بستگانش از اصفهان مبتلا شد و شب گذشته فوت کرد و مابقی جواب تستشان منفی است
برای گذران دوران بعد از بهبود از کرونا محلی در نزدیکی بیمارستان داراب تامین و تجهیز شده تا بیماران پس از ترخیص بتوانند چند روزی تا بهبودی کامل تحت مراقبت باشند.

شهرستان داراب از شهرستان های شرقی استان فارس است.

برچسب ها: کرونا ، داراب ، مبتلایان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار