مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان فارس، با اعلام اینکه افرادی که به دلیل شیوع کرونا مشاغلشان را به صورت موقت از دست داده‌اند، می‌توانند ازمزایای بیمه بیکاری استفاده کنند گفت: کارگاه‌هایی که کارگران خود را اخراج نکرده‌اند، تسهیلات دریافت می‌‌کنند.
کد خبر: ۸۳۶۵۹۱
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰ 06 April 2020

تابناک فارس به نقل از فارس:سهراب مختاری  درباره روند ثبت‌نام برای دریافت بیمه بیکاری در استان فارس اظهار داشت: افرادی که مشاغلشان را به صورت موقت از دست داده‌اند، می‌توانند برای مدتی که بیکار بوده‌اند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند؛ به شرطی که هم مشمول قانون کار باشند و هم اینکه به کار قبل خود بازگردند که تاکنون 39 هزار نفر ثبت‌نام کرده اند.

وی با اشاره به اقداماتی که برای حمایت از کسب‌وکارها صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: تصمیماتی برای حمایت از کسب‌وکارها گرفته شده که با وجود اینکه در سطح ملی است اما در استان‌ها نیز بر همان مبنا اجرا می‌شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به این تصمیمات حمایتی تصریح کرد: دادن تنفس برای معوقات سیستم بانکی، مهلت برای تامین اجتماعی و ارسال لیست حق بیمه و حوزه مالیاتی از جمله این تصمیمات است.

مختاری همچنین با اشاره به اهمیت حفظ فرصت‌های شغلی یادآور شد: در قالب کارگروه رفع موانع تولید و کمیسیون کار و کارگری، بیش از 9 هزار شغل در استان فارس مورد حمایت قرار گرفته اند که اگر موردحمایت قرار نمی‌گرفتند، کارگران آن‌ها بیکار می‌شدند.

وی بابیان اینکه برای تحقق جهش تولید در فضای کسب‌وکار باید اقدامات را انجام داد، گفت: نخستین کار این است که برنامه‌ریزی کنیم تا فرصت‌های شغلی از دست‌رفته به ظرفیت قبل برگردانده شود، پس‌ از آن برای ایجاد فرصت‌های جدید و ایجاد ثروت بیشتر برنامه‌ریزی کرد.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان فارس با تأکید بر اینکه جهش تولید حتماً بایستی ابزارهایی داشته باشد، افزود: افزایش بهره‌وری، ارتقای فرهنگ کار، استفاده از فنّاوری روز دنیا در تولیدات، حرفه‌ای مدیریت کردن کارگاه‌ها و تلاش بیشتر کارگرها ازجمله عواملی است که به جهش تولید کمک می‌کند.

وی بابیان اینکه مشاغلی تحت عنوان «مشاغل 10 گانه» بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مجبور به تعطیلی موقت شدند، گفت: این مشاغل شامل باغ و تالار، آژانس‌های مسافرتی، مهدکودک‌ها، مدارس غیرانتفاعی، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه و کافی‌شاپ، قنادی، پوشاک فروش‌ها، مجموعه‌های ورزشی، مراکز اقامتی و بومگردی، برخی از هتل‌ها، برخی از فست فودها و آموزشگاه‌های زبان بوده‌اند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: بر اساس دستور صادرشده برخی از مشاغل از 20 فروردین‌ماه می‌توانند کسب‌وکار خود را شروع کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار