مدیر انتقال خون استان فارس با درخواست از مردم برای اهدای خون، گفت: کرونا با اهدای خون منتقل نمی‌شود.
کد خبر: ۸۳۶۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸ 06 April 2020

تابناک فارس به نقل از تسنیم:مسعود ترابی اظهار داشت: از آن جا که استان فارس و کلانشهر شیراز به عنوان قطب پزشکی در جنوب کشور، مرجع حضور بیماران است، منابع و ذخایر بانک خون استان به طور مستمر با تهدید و کمبود مواجه است.

وی گفت: اکنون نیز با توجه به شیوع کرونا ویروس و خارج نشدن مردم از منازلشان چند مدتی است که ما با مشکل تامین خون در مراکز درمانی مواجه شده‌ایم.

مدیرکل انتقال خون استان فارس با تاکید بر اینکه اهدای خون هیچ خطری از نظر ابتلا به کرونا ندارد، افزود: از همه مردم به ویژه اهداکنندگان مستمر خون می‌خواهیم که در این روزهای کرونایی، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

 

ترابی ادامه داد: بهترین راه مقابله با بیماری کرونا و جلوگیری از انتقال آن، در خانه ماندن و پرهیز از تجمعات و همچنین عمل به توصیه‌های وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا است.

مدیر انتقال خون استان فارس تصریح کرد: تمامی تدابیر بهداشتی لازم برای اهدای خون در مراکز پیش بینی و به مورد اجرا گذاشته شده و جای نگرانی برای ابتلا به این ویروس وجود ندارد و مردم با اطمینان خاطر با اهدای خون به کمک نیازمندان به خون و فرآورده‌های آن بشتابند.

وی گفت: 3 پایگاه ثابت در سطح شهر شیراز از جمله پایگاه‌های انتقال خون در میدان نمازی، خیابان قصردشت (آسیاب قوامی) و پایگاه خون گیری میدان ولیعصر واقع در بوستان ولیعصر در شرق شیراز همه روزه پذیرای اهداکنندگان است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار