منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم گفت: راهی به جز حرکت جهشی در حمایت از تولید نداریم؛ اقدامات لاک پشتی، کُند و تدریجی مشکلات کشور را حل نمی‌کند.
کد خبر: ۸۳۶۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱ 06 April 2020

تابناک فارس به نقل از مهعر:جعفر قادری منتخب مردم شیراز با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام جهش تولید، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود، راهی به جز حمایت و تقویت تولید برای حل مشکل اشتغال نداریم.

وی با بیان اینکه وابستگی به خارج پاسخگوی نیازهای داخلی و حل معضلات اجتماعی نیست، افزود: اگر می خواهیم تحرکی در درآمدهای دولت داشته باشیم و از اقتصاد تک محصولی جدا شویم، راهی به جز تولید و حرکت جهشی وار در این مسیر نداریم.

منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم تاکید کرد: مجلس یازدهم باید در راستای مقررات زدایی کاری جدی و انقلابی انجام دهد. قوانین زائد موجب شده است تولیدکنندگان نتوانند اقدام جدی و سریع انجام دهند.

قادری با بیان اینکه حمایت از تولید باید به صورت راه حل جدی مورد توجه قرار گیرد و امکانات کشور به سمت تولید سوق یابد، اظهار داشت: باید حمایت های قانونی از تولیدکنندگان انجام شود.

وی همچنین خواستار حمایت همه جانبه قوای مقننه، قضائیه و مجریه از تولیدکنندگان شد و گفت: باید همه ظرفیت های کشور برای حمایت از تولید به کار گرفته شود.

منتخب مردم شیراز در مجلس یازدهم اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان باید برای رفع خلاءهای تکنولوژی و عقب افتادگی تکنولوژیک کشور بسیج شوند و حرکت انقلابی انجام دهند.

قادری افزود: وزارت امور خارجه باید از ظرفیت کشورهای همسایه برای صادرات محصولات داخلی استفاده کند، علاوه بر این باید سیاست های پولی و بانکی هماهنگ برای حمایت از تولید به کار گرفته شود و فضای کشور به گونه ای طراحی شود که تولید به عنوان یک ارزش مهم تلقی گردد و تولیدکنندگان مورد توجه تمام جامعه قرار گیرند.

وی گفت: زمان زیادی نداریم، راهی به جز حمایت از تولید و حرکت های جهش وار در تولید وجود ندارد، حرکت های لاک پشتی، کُند و تدریجی نمی تواند مشکلات کشور را حل کند.

کد خبر 4882959

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار