رحمانیان با اشاره به سه رقمی شدن آمار مبتلایان به کرونا در جهرم هشدار داد: اگر مردم عزیز با ما همکاری نکنند پیش‌بینی می‌شود طی هفته آینده شاهد رشد ناگهانی تعداد مبتلایان به این بیماری باشیم.
کد خبر: ۸۳۷۰۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴ 07 April 2020

تابناک فارس به نقل از ایرنا:هرچند برخی ترددها در شهر با هدف‌های ضروری و تهیه اقلام مورد نیاز خانواده‌ها صورت می‌گیرد اما در این میان ترددهای غیرضروری و گشت‌های تفننی در سطح شهرها، نگرانی متولیان حوزه سلامت را در پی داشته است.
دکتر محمد رحمانیان رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم سه شنبه در این باره گفت: پس از پایان تعطیلات نوروز ۹۹ و باز شدن برخی از صنوف، اجتماعات غیرضروری در شهر به وجود آمده است که این موضوع خطر شیوع انتقال کرونا را بیشتر می‌کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: با وجود هشدارهای مطرح شده، شمار زیادی از شهروندان، این بیماری را ساده می‌پندارند و در خیابان‌ها و پارک‌های شهر شاهد تجمع جوانان، میانسالان و سالمندان هستیم که نتیجه آن مثبت شدن نتیجه تست دوسالمند ۷۰ و ۸۰ ساله طی روز دوشنبه ۱۸ فروردین‌ماه بود.
رحمانیان با اشاره به سه رقمی شدن آمار مبتلایان به کرونا در جهرم هشدار داد: اگر مردم عزیز با ما همکاری نکنند پیش‌بینی می‌شود طی هفته آینده شاهد رشد ناگهانی تعداد مبتلایان به این بیماری باشیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به این که در میان بیماران مبتلا به کرونا در حال درمان زیرنظر این دانشگاه، دو کودک دو ساله و یک کودک ۹ ساله دیده می‌شوند، گفت:‌ انتظار است که والدین توجه بیشتری برای حفظ سلامتی فرزندان خود داشته باشند و تا آنجا که می‌توانند کودکان خود را از خانه به بیرون نبرند و در میهمانی‌های خانوادگی شرکت نکنند.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه ، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا و سرچهان بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.
بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و سه بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می دهند ، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار